İndirim Nedeniyle Teleferik İzdihamı

Aşırı sıcaklıklar sebebiyle Uludağ’a çıkan vatandaşlar, halk günü olması 5 TL indirimli teleferik ile şehir merkezine inmek isteyince izdihama yol açtı.
Uludağ’a Bursa manzarası eşliğinde ulaştıran teleferiğe halk günü sebebiyle vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 1 Haziran Çarşamba gününden itibaren yaz saati uygulamasına başlayan teleferik, Bursalılar’a eşsiz şehir manzarası ile başbaşa bırakırken, halk günlerinde ise izdihama yol açıyor. Bursa’da 47 yıldır kentin en önemli simgelerinden biri olan teleferik ile Uludağ’a çıkan Bursalılar ve Arap turistler, Uludağ’da gün boyu stres attıktan sonra tekrar teleferikle şehir merkezine dönüyor. İndirimli olması sebebiyle çarşamba günü şehir merkezine inenler, Sarıalan İstasyonu’nda izdiham oluşturdu. 10 dakikada bir yolcu alan teleferiği kullanmak isteyen yolcular, yoğun ilgi göstermek isteyince istasyonlarda ilginç görüntüler oluştu. Haftanın 5 günü 15 TL olan sadece çarşamba ve cuma günleri 10 TL olan teleferiği kullanan Bursalılar, Sarıalan istasyonunda saatlerce beklemek zorunda kaldı.
Sadece Bursalılar’ın değil çevre illerden ve Arap turistler de teleferiği kullanmayı tercih etti. Uzun süren bekleyiş esnasında bazı bayanlar çocuklarını sallayarak vakit geçirirken, bazıları da gazete okuyarak sırasının gelmesini bekledi.
Saatte 6 seferin uygulandığı istasyon talebi karşılamayınca gece yarısına kadar seferlerine devam etmek zorunda kaldı.

Kaynak: iha

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*