Palandöken Kayak Merkezi Yılbaşına Hazır

Dünyanın önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi’nde yılbaşı hazırlıkları tamamlandı.
25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında pistleri yenilenen Palandöken’de işletme sahipleri, konuklarına en iyi hizmeti sunabilmek için hummalı bir çalışma yaptı. Bu yıl kar yağışının bazı bölgelerde beklenenden önce başlaması yılbaşı öncesi turizmcinin yüzünü güldürdü. Çoğu bölgelerde Aralık ayının başında yağan kar, yılbaşı tatilcisini harekete geçirdi ve kış turizmine dönük bölgelerde doluluk oranları yüzde 80’e ulaştı. Yetkililer bu yıl yağan karın “kaliteli” olduğunu belirterek, “Bazen kar yağar ama zor tutar. Bu yıl yağan kar kaliteli ve sulu değil. Yılbaşı dolayısıyla turizm merkezleri doldu” dedi.
Xanadu Oteli Müdürü Ertaç Bozkurt, otellerinin açılışını yeni yapmalarına rağmen yeni yılda gelecek konuklar için özel programlar düzenlediklerini belirterek, yılbaşında iki ayrı salonda organizasyon yapacaklarını söyledi. Organizasyonun, orkestra eşliğinde, gala yemeğiyle başlayacağını belirten Bozkurt, “Yılbaşı için rezervasyonlar gelmeye başladı. Rusya ve Ukrayna’dan yoğun bir talep var. Şu anda yüzde 50’lerde olan doluluk oranımız, yeni taleplerle birlikte yüzde 70’e ulaşacak. Xanadu olarak yeni yıl için tüm hazırlıkları tamamladık” dedi.
Palandöken Dedeman Oteli Müdürü Nuri Avşarer de yılbaşı için hem iç hem de dış alanda çeşitli aktiviteler düzenlediklerini belirterek, farklı ülkelerden gelecek konukların saat 23.30’a kadar balo salonunda dans ederek, eğleneceğini vurguladı.
Konukların daha sonra dış alan aktivitelerine katılacağını anlatan Avşarer, “Yılbaşı gecesi havai fişek ve kayaklı meşale gösterisi yapılacak. Sabah 03.00 kadar eğlence programımız devam edecek” diye konuştu.
Misafirlerin hoşlanacağı bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Avşarer, yılbaşı için tüm organizasyon hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.
Yılbaşı için farklı ülkelerden rezervasyonların geldiğine de değinen Avşarer, “Doluluk oranımız şu anda yüzde 70’lerde. Ancak yılbaşında tam doluluğu yakalayacağız. Rusya, İran, Ukrayna ve Türkiye’den konuklarımız olacak” dedi.

Kaynak: iha

GENEL

Muharrem Ayı ve Aşure Günü

Muharrem ayı, İslami takvimde önemli bir aydır ve Aşure Günü bu ayın onuncu günü kutlanır. Aşure Günü, birçok Müslüman toplumunda önemli bir geleneksel tatil günü olarak kabul edilir ve genellikle aşure çorbası pişirilir ve paylaşılır. […]

GENEL

24 Haziran 2024 Akaryakıt Fiyatları

24 Haziran 2024 tarihinde akaryakıt fiyatları ne olacak? Bu içerikte 24 Haziran 2024 tarihine dair akaryakıt fiyatları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Akaryakıt sektöründeki son gelişmeleri öğrenmek için tıklayın. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*