Arhız Hedefi 2014′e kadar 11 Otel ve 9 Teleferik Yapmak

Karaçay Çerkes’in Arhız tatil bölgesinde teleferik yolu ve iki kayak pistinin açılışı yapıldı. Dün Arhız tatil köyünde teleferik yolu ve iki kayak pistinin açılışı yapıldı. 860 metre uzunluğunda, saatte 1800 kişi taşıma kapasiteli teleferik, turistleri 1770 metre yüksekliğe çıkaracak. Açılışı yapılan iki kayak pistinin uzunluğu 670 ve 1100 metre.

Sinara Grubu şirketi genel müdürü Dmitri Pumpyanski, Arhız tatil merkezinin ilk inşa edilen yerlerinin açılış töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl içinde 700 kişilik beş otel, idari binalar ve kültür merkezleri, iki teleferik yolu ve 6,5 km uzunluğundaki kayak yolu inşaatının bitirilmesinin planlandığı kaydetti.

Pumpyanski “Tatil bölgesi inşaatının 2014’e kadar bitirilmesi planlanıyor. O zamana kadar 2 bin kişilik 11 otel ve 9 teleferiğin açılması planlanıyor. Arkhız tatil bölgesinin gelişimi için dört tatil merkezinin inşası öngörülüyor” dedi.

Arhız kayak merkezi Kuzey Kafkasya Turistik Bölge projesi içinde yer alıyor. Bölgedeki oteller 2020 yılında 25 bin turist ağırlama kapasitene ulaşabilecek.

Kaynak : ajanskafkas

GENEL

Sabah Namazı Vakitleri ve Önemi

Sabah namazı vakitleri, İslam’da büyük öneme sahiptir. Sabah namazı, günün en erken vakitlerinde kılınır ve müminler için manevi bir başlangıçtır. Sabah namazı kılmak, gün boyunca bereket ve huzur getirir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*