Abant Gölcük ve Yedigöllere Teleferik

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; Gölcük, Abant ve Yedigöller gibi mekanlara otel ve teleferik projeleri yapılmasını umduklarını söyledi.

Başkan Yılmaz, sonraki yıllarda Bolu’yu bekleyen yeni projeleri açıkladı. İzzet Baysal Caddesi’ndeki binaların dış cephe onarım ihalesi çıkışında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Ben ihaleyi takip etmedim ama İzzet Baysal Caddesi’ne son şeklini vermek için ihale sürüyor. Havalar da iyi gidiyor. İnşallah bu çalışmalar hız kazanır. Bu arada, Kent Meydanı ihalesi de bitti. İnşallah müteahhit biran önce çalışmalara başlar. Cadde tamamen yayalara ayrılacağı için binaların dış cephesi de bir görünüme kavuşsun istemiştik. Önceden bir ihale yaptık ve o ihale iptal olmuştu. Bugün yeni ihale yapıldı. İnşallah iyi bir firma almıştır. Çok süratlice bitirmesini ümit ediyoruz. Ayrıca, sizler ihaleleri bizden daha iyi takip ediyorsunuz. Sizlere de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

DÜNYADA ŞEHRİN ORTASINDAN GEÇEN TEK HAVALANDIRMA ALANI

Başkan Yılmaz, Paşaköy Kavşağı’nın, Bolu’nun geleceği açısından çok önem arzettiğini ifade ederek, “Tek köprülü kavşağımız orasıdır. Asli görevi yapacak olan kavşak da orasıdır. Üst geçit tamamlandı ama alt geçit daha bitmedi. Biz Paşaköy yolunu genişletiyoruz. İzzet Baysal Caddesi 17 metrelik bir yoldu. Paşaköy yolunu 30 metreye çıkardık ki Bolu’nun ana girişi artık orası olacak. İkinci aşama ise D-100 Karayolu’nun Güney’e alınması. 2,5 kilometrelik kaba yolu bitirdik. O yol tamamlandıktan sonra artık Bolu’nun ikinci girişi Karacasu yönünden olacak. Bu, şehrin bir nevi takla atması gibi algılanacak. Bugüne kadar Cici Taksi Kavşağı’na takılı kalanlar vardı. Ben hep onlara, ‘Cici Taksi Kavşağı’na takılıp kalmayın. Orası gelecekte konuşulmayacak. Orada çok ölümler oluyordu. Biz o ölümleri azaltmak için bir çalışma yaptık. Şu ana kadar da kimse ölmedi. Maalesef bizim ufkumuzla bizi vurmaya çalışanların ufukları arasındaki fark bu kadar devasa olunca da anlaşamıyoruz. D-100 Karayolu’nu Güney’e kaydırdığımızda mevcut yol 80 metre genişliğinde devasa bir havalandırma alanı olacak. Burası trafikten de tamamen men edilecek. Gezme, eğlenme, dinlenme ve alışveriş merkezi haline gelecek. Dünyada şehrin tam göbeğinden geçen tek havalandırma alanı olacak. Dünyada ilk kent Bolu olacak. Bu kent yaşanılmaya değer bir kent olacak.” şeklinde konuştu.

GÖLCÜK, ABANT VE YEDİGÖLLER’İN TEPESİNE OTEL VE TELEFERİK

Türkiye’nin önemli turizm alanlarından olan Abant Tabiat Parkı, Gölcük ve Yedigöller Milli Parkı için yeni düşünceleri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, bu alanlara otel ve teleferik hattı kurmak istediklerini belirtti. Yılmaz, şöyle devam etti: “Karaçayır’daki olimpik tesiste gölle ilgili çalışmamız sürüyor. Su sporlarının tamamı artık şehrin tam göbeğinde yapılabilecek. Artık dışarıdan bakıldığında, ‘Şu ilde şu varmış’ değil, ‘Bolu’da bu varmış’ denecek. Bu çalışmaların hepsi birbirleriyle bağlantılı ve paralel çalışmalardır. İnşallah Gölcük, Abant ve Yedigöller gibi mekanların tepelerine oteller ve teleferik sıkıntıları çözülür. Göreve geldiğimizden bu yana hep Bolu’yu geleceğe taşıyacak projelerle uğraşıyoruz. Bizi, yaptıklarımızla tenkit etsinler istiyoruz, ancak bu seviyeye ulaşamıyoruz.”

Kaynak: aktifhaber

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*