Ankara Yenimahalle Şentepe Teleferik Projesi Neden İptal Oldu

Ankara Yenimahalle Şentepe Teleferik Projesi Neden İptal Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek Ankara Yenimahalle Şentepe teleferik projesi neden iptal oldu sorusu üzerine de bugünkü ihale sisteminin yanlış olduğunu belirterek,teleferik yapacaktım. Şentepeden başlayacaktık. 4 duraklık kısa bir mesafe olacaktı. 3,5 kilometrelik bir mesafede . O sistemi ihaleye çıkarttık. Adamlardan önce fiyat tespiti istedik. Adamlar bize bu sistemin 20 milyon Euroya çıkacağına dair fiyat verdiler. Hatta bunun içinde pazarlık payının da olduğunu söylediler. Yüzde 30 civarında da bir pazarlık payı düşünmüştük. Anladığımız kadarıyla 2 firma kendi aralarında anlaşmışlar. Birisi 38 verdi, biri 42 milyon Euro verdi. Bu durumda Teleferik ihalesini iptal etmek zorunda kaldık. Haliyle insan üzülüyor. Yapmak istiyorsun, Yapamıyorsun. Maalesef 2 gün önce olan bu olay bayağı canımı sıktı.

Bu tür olaylar bizim sık sık başımıza geliyor. Bu nedenle önceden elemeli ihalelerin Türkiye de sorun yarattığını düşünüyorum.

Kaynak : www.ankara.bel.tr

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*