Mecidiyeköy Altunizade teleferik hattı hayal değil

Mecidiyeköy Altunizade teleferik hattı hayal değil

Başkan Topbaş, Üsküdar-Çekmeköy metro hattının Altunizade ile Mecidiyeköy arasında kurulacak teleferikle bağlanacağını söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe metro hattı inşaatında tünel açma makinesiyle yapılacak çalışmaları Ümraniye istasyonunda düzenlenen törenle başlattı. Törende konuşan Kadir Topbaş, TBM’nin (Tunnel Boring Machine – Tünel Açma Makinesi) günde 22 metre kazı yapacağını söyledi. Topbaş, “Adeta şehri yeraltından demir ağlarla örüyoruz. Gece gündüz demeden yeraltında binlerce kişi çalışıyor. Yukarıda hayat devam ederken, aşağıda her koşulda İstanbul’da yaşayan insanların ulaşımda problem yaşamaması için çalışmalar yürütülüyor” diye konuştu. Anadolu yakasının ikinci metro hattında günde 700 bin kişinin taşınacağını kaydeden Başkan Topbaş, hattın 16 istasyondan oluştuğunu belirtti.

“HAYAL DEĞİL”
Metro hattıyla birlikte ulaşım süresinin de kısalacağını belirten Başkan Topbaş şöyle konuştu: “Çekmeköy’den 24 dakikaya Üsküdar’a, 36 dakikaya Yenikapı’ya, 44 dakikada Taksim’e 71 dakikada Havaalanı’na gidilecek. Ne muhteşem bir olay bu. 126 tane vagon devreye girmiş olacak. Saatte 58 bin yolcu taşınacak. Çalışmaları belirli bir noktaya getirdiğiniz zaman Altunizade’ye Mecidiyeköy’den gelen teleferik ile entegre olacak. Çekmeköy’den gelen bir insan bu teleferikle Mecidiyeköy’e geçecek. Bunlar hayal değil.

 

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz