2 Bin 600 Rakımda Kış Doğa Yürüyüşü Yapıldı

Hakkari Üniversitesi (HÜ) Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ile Zirve Dağcılık Hakkari Temsilciliği tarafından başlatılan ‘Kış Doğa Yürüyüşü’ renkli görüntülere sahne oldu.2 Bin 600 Rakımda Kış Doğa Yürüyüşü Yapıldı.
Sabah saatlerinde çevre yolu üzerinde bulunan (HÜ) rektörlük binası önünde toplanan doğaseverler burada araçlara binerek 2 bin 600 rakımlı Mergabüte Kayak Tesisi’ne hareket etmişti. Daha sonrada şehre doğru yaya olarak yola koyulan doğaseverler ve dağcıların Hakkari merkezinde bulunan Çalke mevkii ile Piyodan üzerindeki güzergahını kullanarak Devlet Hastanesi kavşağına kadar gelerek yürüyüşlerini sonlandırdı. 2 bin 600 rakımda dinlenme sırasında halay çeken sporseverler bazen de düşe kalka zirveyi aştılar. Yürüyüşe öğretim görevlileri, daire amirleri, akademisyenler ve üniversite öğretim görevlileri katıldı.
Zirve Dağcılık Hakkari Temsilciliği Hacı Tansu ise Hakkari’deki doğal güzellikleri, tarihi dokuyu ülkemize tanıtmak için bu tür doğa aktivitelerini bundan sonra da sıklıkla yaparak Hakkari’yi dağcılık merkezi halene getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Kaynak: iha

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*