İki kayak merkezi özelleşiyor

İki kayak merkezi özelleşiyor

Özelleştirme İdaresi, Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri özelleştirmesinde teknik danışmanlık hizmeti alımı için sürecin başlatıldığını açıkladı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’nin işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi kapsamında, teknik danışmanlık hizmeti alımına yönelik sürecin başlatıldığını ve Nisan ortasında sonuçlanmasının planlandığını duyurdu.

Erzurum Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinin özelleştirme kapsam ve programına alındığı Ocak ayında Resmi Gazete’de duyurulmuştu.

Yayımlanan tebliğe göre, Konaklı Kayak Merkezi’nin taşınmazları ile bunların üzerindeki; pist, lift, gölet ve benzeri yapı, tesis ve diğer varlıklar, Palandöken Kayak Merkezi’nde devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan alanlar ile bunların üzerindeki; Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kayak Eğitim ve Dinlenme Tesisi, kafeterya, pist, lift, gölet ve benzeri yapı, tesis ve diğer varlıklar özelleştirme kapsamına alındı.

ÖİB’den yapılan açıklamada, “Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri için en uygun olacak işletim model çalışmalarına başlanılmıştır. Bu kapsamda, özelleştirme çalışmalarına yardımcı olmak üzere teknik danışmanlık hizmeti alımına yönelik süreç başlatılmış olup, Nisan ortalarında sonuçlanması planlanmaktadır. Ayrıca merkezlere yönelik olarak imar çalışmaları İdaremizce sürdürülmektedir” denildi.

Kaynak : haber.tr.msn.com

 

GENEL

Adli Tatil Tarihi ve Süresi

Adli tatil, Türk hukukunda yargı ve adli personelin dinlenme ve tatil yapma hakkını düzenleyen bir kavramdır. Adli tatil tarihi ve süresi, yargı kararları ve adalet hizmetlerindeki aksamaları en aza indirmeyi amaçlar. […]

GENEL

Sabah Namazı Vakitleri ve Önemi

Sabah namazı vakitleri, İslam’da büyük öneme sahiptir. Sabah namazı, günün en erken vakitlerinde kılınır ve müminler için manevi bir başlangıçtır. Sabah namazı kılmak, gün boyunca bereket ve huzur getirir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*