Kayak sezonu uzayacak

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nde, sezonun bu ayın sonuna kadar sürmesi bekleniyor.
Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı ve Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İmdat Yardım, yaptığı açıklamada, hafta sonu Ilgaz Dağı’na yaklaşık 40 santimetre kar yağdığını belirterek, bölgede kar kalınlığının 1,5 metrenin üzerinde olduğunu söyledi.

Ilgaz Dağı’nın doruk mevkisine hafta içi çeşitli okullardan kayak için gelenlerin olduğunu belirten Yardım, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümü öğrencileri ile bölgede kayak yaparak bazı dersleri burada işlediklerini anlattı.

Yardım, kayak sezonunun bu yıl aralık ayının ortalarında başladığını dile getirerek, “Kayak sezonunun mart ayının sonuna kadar devam etmesini bekliyoruz. Geçen yıl kar kalınlığı daha fazlaydı ama bu yıl da kar kalınlığından kaynaklanan bir sorun yaşanmadı. İyi bir sezon geçti diyebiliriz.”

Kaynak: hurriyet.com

GENEL

Sabah Namazı Vakitleri ve Önemi

Sabah namazı vakitleri, İslam’da büyük öneme sahiptir. Sabah namazı, günün en erken vakitlerinde kılınır ve müminler için manevi bir başlangıçtır. Sabah namazı kılmak, gün boyunca bereket ve huzur getirir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*