Teleferik İle Kaçakçılık

Türkiye ile Irak sınırını birbirinden ayıran Zap suyundan iki ülke arasında kurulan küçük teleferik ile yapılan kaçakçılık; bölgeden geçen kamyon şoförleri tarafından cep telefonları tarafından görüntülendi.

Son zamanlarda alınan yoğun güvenlik önlemleriyle sınır hattındaki kaçakçılık engellenmeye çalışılıyor. Geçmişte katırla sırtında kaçakçılık yapılan güzergahların kullanımının engellenmesinin ardından Irak’tan dönen bazı şoförler; Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Derecik Köyü’nden Zap Suyu üzerine kurulan küçük teleferik ile Irak’tan Türkiye’ye kaçak malzeme geçirilişini cep telefonuyla görüntüledi. Görüntülerde; Irak tarafından kaçak yollarla getirildiği ileri sürülen sigara, çay ve şeker gibi malzemelerin teleferik ile Zap suyu üzerinden Türkiye’ye geçirildiği görülüyor. Görüntülerde ayrıca, büyükbaş hayvanların da otlatılmak için Zap suyunu aşarak Irak’tan Türkiye tarafına geçmesi de yansıyor.

Kaynak: sanliurfa

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*