Muğla Milletvekili Özyer: Babadağ Teleferik Projesi Hayata Geçirilmelidir

Muğla Milletvekili Özyer: Babadağ Teleferik Projesi Hayata Geçirilmelidir
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığa aday olan Oda Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke, grup arkadaşlarıyla birlikte 20 ve 21. dönem Muğla Milletvekili Hasan Özyer’i ziyaret etti.

20. ve 21’inci dönem Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çekerek, “Fethiye hızla gelişen bir bölge bu tür güçlü sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Çünkü yapılacak olan yatırımların takip edilmesi gerekiyor. Bütün yapılması gerekenlerin esnafın sorunlarını çözmek, esnafın her konuda bilgilendirilmesi, burada yapılacak olan yatırımlara destek olunması önemli. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası buna göre siyasi partilerden sonra en güçlü sivil toplum kuruluşu. Böyle bir seçimde rekabetin olması güzel bir şey. Hizmet kalitesini arttırır. Seçilenler daha başarılı olmak için gayret gösterirler. Bizlerde her zaman elimizden geldiği kadar destek vermeye hazırız. Bu bölgede doğduk, büyüdük, yaşıyoruz. İnşallah hayırlısı olur” dedi.

Seçimin biraz çalışma işi ve esnafın güvenini kazanma işi olduğunu da söyleyen Hasan Özyer; “Kazanan arkadaşlar elinden gelen gayreti bugüne kadar gösterdiler. Hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada güzel bir seçim olur. Şimdiden kazanacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Bize düşen bir şey olursa her zaman yardımcı olurum” dedi.

Bölgenin birinci önceliğinin şu an tarım gibi görünse de Fethiye’nin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu savunan Özyer; “Babadağ’da teleferik projesinin yapılması, günü birlik tesislerin gerçekleştirilmesi, bölgeye ciddi bir hareketlilik kazandıracaktır diye düşünüyorum. Temennimiz bir an önce teleferik projesinin hayata geçmesi, ayrıca diğer projelere yat yanaşma yerinin yapılması, birkaç marinanın yapılması, kruvazör turizm için büyük limanın yapılması yani bunların hepsi Fethiye’yi geliştirecek projelerdir. Turizm sezonunu uzatacak yatırımlara ihtiyaç var. Bir kayak merkezinin olması da güzel olurdu ama tam gelişme gösterilemedi. Erendağ’a birkaç tane konaklamalı tesisin yapılması lazım. İnşallah orası da yapılır. Fethiye’deki gelişme fena değil. Belediyenin çalışmaları gayet iyi. Yapılması gereken ihtiyaç olan her şey bir bir yapılıyor, faaliyete geçiyor. Bunu da görüyorum. Gerek iktidar olsun her konuda destek oluyor. Belediye başkanımız çalışıyor. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Güzel işler oluyor Fethiye’de. Bunları biraz daha hızlandırmak lazım. Büyükşehir konusu tam netleşmedi. Ama Ankara’nın bazı yetkileri devredilirse Büyükşehirin faydalı olacağını düşünüyorum. Yani yerinden yönetim, sorunların yerinde çözülmesi, Büyükşehre bu yetkiler verilirse gelişmenin daha hızlı olacağını düşünüyorum. Büyük şehre yetki verilmesi ve kullanılması önemli bazı illerde gelişme hızlı, bazılarında yavaş oluyor. Birazda seçilen ekibin biraz hevesine, hırsına, becerisine bağlı bu işler. İnşallah iyi bir ekip gelir. Muğla’yı daha hızlı kalkındırır” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*