Şentepeliler 3,5 kilometreyi teleferikle aşacak

Şentepeliler 3,5 kilometreyi teleferikle aşacak : Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yenimahalle Belediyesi’nin engellemelerine rağmen Şentepe hattındaki teleferiği seçime kadar bitireceklerini söyledi.

Şentepe’de oturan vatandaşların ulaşımını büyük ölçüde rahatlatacak teleferik projesinin toplu taşıma alanında Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Gökçek, katıldığı halk iftarında vatandaşlara seslendi. Gökçek, şunları söyledi: “Şentepe’ye yapacağımız teleferik 8 ay içinde bitmiş olacak inşallah. Teleferiğe bineceksiniz, gelip metrodan aktarma yapacaksınız, para vermeyeceksiniz yani 3,5 kilometrelik mesafeyi Şentepe’den teleferikle aşağı inmiş olacaksınız.”
Gökçek, Yenimahalle Belediyesi’nin teleferik inşaatını engellemek için elinden geleni yaptığını ifade ederek, “Allah’ın izniyle isteseler de istemeseler de Şentepe teleferiğini nasip olursa seçime kadar bitireceğiz inşallah.” dedi. Gökçek, metro ile senkronize çalışacak teleferik sisteminin bölgedeki trafiğin rahatlamasına yardımcı olacağı yollara ek yük bindirmeyeceğini, çevrenin daha yeşil olacağını ifade etti.

YOLCULUK 13,5 DAKİKA SÜRECEK

Yenimahalle ile Şentepe arasındaki toplu taşıma teleferik sisteminde gidiş-geliş saatte 4 bin 800 yolcunun taşınabilmesi için planlamalar yapıldı. Her biri 10 kişilik 106 kabinin aynı anda hareket edeceği teleferik sistemi 200 metre kot farkında, 3 bin 257 metre uzunluğunda olacak ve başlangıçtan varış noktasına 13,5 dakikada ulaşılacak.

Toplu taşımada teleferik kullanan belli başlı kentler arasında Hong Kong, Singapur, Koblenz (Almanya), Bolzano (İtalya), New York (ABD), Portland, Oregon (ABD), Karakas (Venezüella) ve Rio de Janerio’nun (Brezilya) geliyor.

AĞAÇLARIN SÖKÜLMESİNE TEPKİ

Öte yandan teleferik için ikinci istasyonun yapılacağı Yunus Emre kavşağındaki ağaçların gece yarısı polis eşliğinde sökülmesine çevre sakinleri tepki gösterdi. Dün gece kavşakta toplanan kalabalık, 40 yıllık olduklarını söyledikleri 30 kadar çam ağacının bulunduğu yerden kaldırılmasını eleştirdi ve durağın başka yere yapılmasını istedi.

Kaynak : www.stargundem.com

Teknoloji

Alışveriş Trendleri Raporu

Alışveriş Trendleri Raporu, son dönemdeki alışveriş alışkanlıklarını ve tüketici davranışlarını analiz eden kapsamlı bir rapordur. E-ticaret, moda ve perakende sektörlerindeki güncel trendleri keşfedin. […]

GENEL

Twitter Sorunları ve Hata Tespit Raporu

Twitter platformunda yaşanan sorunlar ve hataların detaylı bir şekilde incelendiği ve raporlandığı Twitter Sorunları ve Hata Tespit Raporu. Twitter kullanıcılarının karşılaştığı problemleri çözmek için değerli bilgiler içerir. […]

GENEL

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik ruhunu hatırlattığı, demokrasiye sahip çıkmayı ve vatan sevgisini vurguladığı önemli bir gündür. Bu gün, milletin birlik ve beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkışını simgeler. […]