Bursa’nın Yeni Teleferik Projesine Tepki

📩 07/10/2013

Bursa Uludağ’da yapılması planlanan teleferik için ağaçların kesilmesine tepki gösteren bir grup gösterici basın açıklaması yaptı….

Heykel Meydanı Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu önünde toplanan protestocu grup Orhangazi Parkı’na doğru yürüyüşe geçti. Uludağ’a Dokunma Platformu adına basın açıklamasını okuyan Ayhan Kazancı, Milli Park Kanunları ile koruma altında olması gereken Uludağ’ın her geçen gün milli park özelliğini kaybettiğini öne sürdü.

Uludağ’ın korunmasına yönelik olarak koruma kurulu oluşturulmasını talep ettiklerini belirten Kazancı, idare mahkemesinin aldığı yürütmeyi durdurma kararının da devam etmesini istedi.

Teleferik projesinin ilk halinde ağaç kesilmeden uzun direklerle gerçekleşmesi gerektiğini belirten Kazancı, teleferik hattının ya ilk haliyle ya da maliyetine bakılmaksızın doğaya en az zarar verecek şekilde yapılması gerektiğini ifade etti.

“Ağaca uzanan eller kırılsın, Uludağ bizimdir bizim kalacak, AKP Uludağ’dan elini çek” şeklinde sloganlar atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Kaynak : www.haberfx.net