Türkiyenin En Güzel Kayak Merkezleri (Foto Galeri)

Türkiyenin En Güzel Kayak Merkezleri :Dünyanın bir çok ülkesine göre biraz daha şanslı sayılırız çünkü ülkemizin doğusunda batısında, kuzeyinde güneyinde gerçekten mükemmel diyebileceğimiz kayak merkezleri bulunmakta. Memnun olduğum tarafı aslında şu eskiden kayak tutkusu olan insan sayısı hayli az iken bugün kayak pistlerinde her yaştan kayakçı görmek beni çok memnun ediyor. Şöyle bir bakarsak Antalya gibi yaz tatili ile ünlü bir yerden bir kaç dakikalık uzaklıkta kayak merkezi bulmak mümkün. Türkiye’de yer alan tüm kayak merkezlerinde kayak yapmış birisi olarak tamamıyla kendi kriterlerime göre hazırladığım listeye geçmeden önce tüm kayak severlere bol karlı günler diliyorum.

1- ERCİYES KAYAK MERKEZİ:

Türkiye’de en çok sevdiğim ve tercih ettiğim kayak merkezi. Skipass ve konaklama fiyatları oldukça uygun; kayak pistleri hayli bakımlı kayak yapmanın tadına eremiyorsunuz. Erciyes kayak merkezinin en büyük eksisi hava şartları uygun olmadığı zamanlarda otel odasında oturmaktan başka yapacak bir şey kalmıyor. Ama hava şartlarını önceden kontrol eder ve şansınız da yaver giderse hayatınızın en muhteşem kayak günlerini yaşayabilirsiniz. Erciyes’de konaklama: Erciyes kayak merkezinde ve Erciyes kayak merkezine yakın oteller hakkında bilgi almak Erciyes otel fiyatlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ:

Tercihlerim sırasında ikinci sırayı alan Kartalkaya kayak merkezi ülkemizin en güzel kayak pistleri ne sahip. Fakat koca dağın sadece iki işletme tarafından işletilmesi burada gerek konaklama gerek Skipass fiyatları açısından oldukça pahalı olmasını sağlıyor. Konaklama veya Skipass fiyatlarını hadi atın bir kenara bir kayak takımı kiralamak istediniz 50 TL’lik fiyatı kabul ettiniz ama bot ayağınıza uymadığı anda başka bir bot seçtiniz ekstra ücret karşınıza çıkabiliyor. Kayak kiralamak için kar montu falanda kiralayacaksanız 100 TL civarında bir rakamı gözden çıkarın. İyi bir kayak ve kıyafet takımı için. Kayak pistleri ve hizmet açısından eksiği yok hatta oldukça da güzel. Kartalkaya Konaklama: Kartalkaya kayak merkezinde yer alan otellerin fiyatlarını öğrenmek hatta online rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ:

Adını duyduğum anda heyecanlandığım kayak merkezi. Uzun pistler adrenalin salgınızın tavan yapmasını sağlayacaktır. Kar seviyesinin yerinde olduğu zamanlarda yaşayacağınız heyecan tarif edilemez. Bütün tesisler güzel hizmet verebilmek için gerçekten yarış yapmakta. Pistler oldukça bakımlı sabah erkenden piste çıkmanız durumunda yaşayacağınız haz tarif edilemez. Ekipman ve Skipass fiyatları hayli uygun konaklama için şehir merkezinde bir yer seçerseniz ücretsiz servisi olup olmadığını mutlaka sorun. Palandöken Konaklama: Pakandöken ve yakınlarında konaklama için uygun fiyatlar bulabileceğiniz web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

ILGAZ KAYAK MERKEZİ:

Kayak merkezi için kötü denemez ama kusur konaklama tesislerinin termal otel mi yoksa kayak oteli mi olduklarına karar verememeleri. Kayak için hayli uygun pistleri başlangıç ve orta seviye kayakçılar için oldukça uygun. Fiyatlar can yakacak seviyede yüksek değil. Grup olarak gitmek daha çok zevk almanızı sağlar.

ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ:

Ülkemizin ilk kayak merkezlerinden birisi olmanın şımarıklığını hala üzerinde bulunduran Uludağ’da birinci bölge başlangıç ve orta seviye kayakçılar için ikinci bölge iyi seviye kayakçılar için ideal. Skipass fiyatları tek kart sisteminden sonra oldukça uygun özellikle uzun dönem kalacaklar için Skipass fiyatları oldukça uygun. Ekipman kiraları kafa karıştırsa da çok uygun kayak takımlarından uzak durun. Rekabetin fazla olması iyi ama burada rekabet hizmet kalitesini arttırmıyor sadece kalitesiz sizi riske edecek takımların uygun fiyata satılmasını sağlıyor. İlk defa gelenlerde görüyorum kiraladıkları kayakları sadece üzülüyorum. Sevdiğim bir yer değil işletmecilik diye bir şey yok ama ikinci bölgede Kuşaklıkaya veya Maden pistleri kayak için ideal yerler. Uludağ Konaklama: En uygun fiyata Uludağ’da konaklamanın sırrı netten rezervasyon yapmak kısaca buraya tıklayarak Uygun fiyata Uludağ otellerine ulaşabilirsiniz.

SARKAMIŞ KAYAK MERKEZİ:

Şöyle pazartesiden cumaya kayak için gelinecek bir yer. Fiyatların hayli uygun olduğu gibi pistler de benden beş yıldızı aldı. Konaklama için önceden rezervasyon yaparsanız daha uygun olacaktır. Sarıkamış Konaklama: Bu güzel kayak merkezine yakın otelleri incelemek, fiyatlarını görmek ve rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ:

Kayak pistleri başlangıç ve orta seviye kayakçılar için uygun ama hafta sonları yoğun kalabalık can sıkıcı olabiliyor. Bir defa kayak yapma fırsatı buldum ve pazar gününe denk geldiği için tadına varamadım.

KARTEPE KAYAK MERKEZİ:

Tek bir işletmenin eline teslim edilmiş koca bir dağ. İstanbul’a yakın olmasa kimsenin gitmeyeceği bir yer ama zamanı az olanların mecburen gittikleri bir yer. Pistler aslında keyifli ama Telesiyej de 40 dakikaya yakın beklemek insanı sinir ediyor. Skipass fiyatları pahalı kayak ekipmanları yine aynı. Ama mecbur kalan kayakçı arkadaşlar yinede gidebilir. Pistler in durumuna bakmadan Skipass veya kayak almayın. 10 numaralı pist orta ve üst seviye kayak severler için benim gözemde iyi puan aldı. Kendi aracınız ile gitmekte zorlanıyorsanız kayak turu yapan firmaları tercih edebilirsiniz. Burada turun kesin olup olmadığını mutlaka öğrenin yoksa tur gününden bir gün önce tur iptal dediklerinde sinir krizi geçirmek hiçte zor değil. Sorun yaşamadığım firmalar arasında KayakTurunuz.com, UludagTuru.net tercih edebilirsiniz.

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]