Beşikdüzünde teleferik çalışmaları yeniden başladı

Beşikdüzünde teleferik çalışmaları yeniden başladı : Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde atlatılan sel felâketinin ardından teleferik çalışmaları yeniden hız kazandı. 21 Eylül’de büyük bir sel felâketi geçiren Beşikdüzü’nde yaşam kısa sürede normale dönerken felâket nedeniyle yarıda kalan teleferik çalışmaları da yeniden başladı.

İlçedeki çalışmaları bütün gün takip eden Başkan Bıçakçıoğlu teleferik çalışmalarının yeniden hız kazanmasının ardından bölgede incelemelerde bulundu. Dün de teleferik alt istasyonda fore kazık çalışmaları ile üst istasyonda devam eden kazı çalışmalarını yerinde izleyen Bıçakçıoğlu teleferiğin bitmesinin ardından turizmde büyük bir ivme kazanacaklarını söyledi.

Tahminî ihale bedelini teleferik çalışmalarının ilerleyen safhalarında açıklayacağını belirten Bıçakçıoğlu “Bunun bir kısmını yap-işlet yaptıracağım. Beşikdüzü Trabzon tarihinin görmediği turistik yatırımı alacak. Söylediklerimiz sözde kalmayacak ve yaşama geçirilecek.” dedi.

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

GENEL

İnci Küpeli Kız Tablosu ve Hikayesi

İnci Küpeli Kız tablosu, Amerikalı ressam Johannes Vermeer tarafından 1665 yılında yapılmış ünlü bir eserdir. Tabloda, gizemli bir şekilde inci küpeler takan genç bir kadın portresi bulunmaktadır. Tablonun hikayesi ve detayları hakkında bilgi edinin. […]