Alanya’nın Yıllardır Özlemi Olan Teleferik Mayıs Ayına Hazır

Alanya’nın Yıllardır Özlemi Olan Teleferik Mayıs Ayına Hazır :Alanya’nın yıllardır özlemi olan Teleferik Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, teleferik projesinin en önemli aşamalarından olan alt istasyon 2 nolu ve Alanya Kalesindeki üst istasyon 4 nolu direklerin monte edildiği alanda açıklamalarda bulundu. Yücel,” İnşallah çok büyük bir aksilik olmazsa Mayıs sonu gibi tüm Alanya olarak teleferiğe bineceğiz” dedi.

MAYIS AYINDA TELEFERİK HAZIR

Alanya Belediyesi tarafından Damlataş Sosyal Tesisleri ile Alanya Kalesi Ehmedek Kapısı arasına planlanan Teleferik Projesi inşaatı, tüm hızıyla devam ediyor. Projenin en önemli aşamalarından 2 ve 4 nolu direklerin monte edildiği alanda çalışmaları denetleyen Başkan Yücel, “ Teleferik projesi hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugün alt istasyonda 2 nolu ,üst istasyonun ise 4 nolu direklerin montajı yapılıyor. Halkımızı projenin seyri ile alakalı bilgilendirmek için bugün bende çalışmalara katıldım. Çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Her zaman söylediğim gibi, İnşallah çok büyük bir aksilik olmazsa Mayıs sonu gibi tüm Alanya olarak teleferiğe bineceğiz” dedi.

BEDESTEN ÇARŞISINI AYAĞA KALDIRIYORUZ

Teleferik projesinin bir ayağının da Alanya Kalesindeki kültür varlıklarının tanıtılması ve korunması olduğunu belirten Başkan Yücel, ”Bu kapsamda Yıllardan beri atıl durumda bulunan Bedesten’in bu yıl tahsisleri ve kiralamasını gerçekleştirerek ihalesini yaptık. İnşallah yaz sonu tamamlayacağız. Tadilat projesi ile İç kalede, yaşanabilir bir Selçuklu mirasını Alanya’mıza kazandıracağız. Göreceksiniz ki teleferiğin de gelmesiyle Bedesten Kale’yi canlı tutacak ve Kale’ye gelen herkes burayı ziyaret etmeden gitmeyecek”dedi.

Günceleme tarihi: 25/02/2017

İlgili Reklamlar