Tünektepe teleferik ilk gününde 3 bin kişiyi taşıdı

Tünektepe teleferik ilk gününde 3 bin kişiyi taşıdı :Antalyalıların ayağını yerden kesen Tünektepe Teleferik Projesi, ücretsiz olarak hizmet verdiği ilk günde, 3 binin üzerinde ziyaretçiyi zirveye taşıdı. Hafta sonlarını Tünektepe’nin eşsiz manzarası eşliğinde geçirmek isteyen Antalyalılar, teleferik tesisinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Tünektepe’yi ilk ziyaret eden vatandaşlar, “Ayaklarımızın yerden kesildiğini hissettik. Martı gibi uçtuk ve Tünektepe’ye konduk” dedi.

Kimi hayatında ilk kez teleferiğe bindi, kimi ise yıllarca uzaktan baktığı Tünektepe’yi ilk kez ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırdığı Tünektepe Teleferik Projesi, ilk ziyaretçilerini taşımaya başladı. Başkan Türel’in 1 hafta boyunca teleferik seferlerinin ücretsiz gerçekleşeceği müjdesini duyan Antalyalılar, bu fırsatı değerlendirmek için teleferiğin başlangıç noktası olan Sarısu’ya akın etti. Saat 10.00 ile 17.00 arasında hizmet veren Teleferikle Tünektepe ilk gün 3 bin kişiyi ağırladı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Tünektepe’yi ilk kez ziyaret ettiğini belirten Hasan Uslu, “Ailemle birlikte hafta sonunu değerlendirmek için geldik. Teleferiğe de ilk kez biniyorum çok güzel bir deneyim oldu. Daha önce hiç Tünektepe’ye de çıkmamıştık. Sadece uzaktan görüyorduk, çıktığımızda manzara harikaydı. Çıkarken kronometreyi açtım, yolculuğumuz 9 dakika 20 saniye sürdü. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HEYECAN YAŞATTI
21 yıldır Antalya’da yaşayan Şahin Ailesi de Tünektepe Teleferiğe ilk binenler arasında yer aldı. Ünal Şahin, “Çok heyecanlıyım, muhteşem bir şey herkese de tavsiye ediyorum. Teleferiğe de ilk defa bindim, Tünektepe’ye de ilk defa çıkıyorum” dedi. Selma Şahin ise “Heyecanlıyız ve çok mutluyuz. Hafta sonunu çocuklarımızla değerlendiriyoruz. Burası turistik bir alan, iyi ki böyle bir şey yapılmış” şeklinde konuştu. 12 yaşındaki Zeynep Nur Şahin ise duygularını şöyle ifade etti; “Ben hiç teleferiğe binmedim, bugün binebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Önce korkmuştum, binemem diye düşünmüştüm ama çok güzel”

SIK SIK GELECEĞİZ
Tünektepe Teleferik projesini yapımına başlandığı günden bu yana yakından takip ettiğini belirten Uğur Candan Tünektepe’nin kendileri için önemini paylaştı; “Tünektepe bizim için bilhassa dolunay gecelerinde eşimle beraber gelip, Antalya’yı seyredip fotoğraf çektiğimiz bir yerdi. Dün akşam seferlerin başladığını internetten öğrenir öğrenmez bugün hemen ilk gidenlerden, ilk tecrübe edenlerden olalım istedik. Büyük bir ilgi var. Bir buçuk saat sırada bekledik ve değdi. Çok keyifli bir çıkış yaptık. Yukarıda acaba çay içecek bir tesis var mı diye düşünmüştük, sağ olsun belediye bir kafeterya da açmış oraya. İnsanların çay içme şansı da var, bundan sonra da çok sık kullanacağız diye düşünüyorum.” Başkan Türel’in vizyon projelerinden biri olan Tünektepe’nin görsellerini gördüğünü ve çok etkilendiğini belirten Şeyma Candan, “Teleferik projesi çok hoşuma gitti harika bir şey. Sık sık geleceğimizi umuyorum” dedi.

ÜCRETLER MAKUL
Ücretsiz seferlerin ardından uygulanacak fiyat

tları değerlendiren Niyazi Kılınç, teleferik ücretinin makul olduğunu belirtti. Kılınç, “1 hafta boyunca teleferik hizmeti ücretsiz, daha sonrasında kişi başı 15 TL iki kişi 20 TL gibi gayet makul bir ücreti var. Teleferik hizmeti başladığı için çok mutlu olduk. Buraya arabayla ulaşım biraz teferruatlı oluyor. Virajlı yollardan çıkıyoruz ama bu teleferik sayesinde çok çabuk Tünektepe’ye ulaşabiliyoruz. İnşallah bu hizmetlerin devamı gelir. Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA
Bağdat Çölkesen ise, “Eşimle birlikte daha önce Tünektepe’ye gelmiştik fakat ulaşımda çok sıkıntı yaşamıştık. Uzun süren bir yolcukla gelmiştik. Aşağıda yaklaşık 2 saat sırada bekledik ama yine de yukarıya çıktık. İlk gün olması sebebiyle tabi şuan çok bekleyen kişi var. Bence çok güzel bir uygulama olmuş”

MARTI GİBİ TÜNEKTEPE’YE KONDUK
“Büyükşehir Belediye Başkanımızın dediği gibi ayaklarımızın yerden kesildiğini hissettik. Martı gibi uçtuk ve Tünektepe’ye konduk” diyen emekli Önal Önder tesis ve teleferik hakkında şunları söyledi; “Antalya’ya böyle bir tesis kazandırıldığı için çok mutluyuz. Böyle bir manzara, böyle bir temiz hava başka bir yerde yok. Çok modern bir teleferik, yapılmış 9 dakika gibi bir sürede yukarı çıkılıyor. Harika bir manzara var, herkese tavsiye ediyorum. Biz ilk defa geldik. Menderes Türel’e çok teşekkür ediyoruz. Antalya’yı çok seviyoruz adeta biz Antalya’ya aşığız.”

MUHTEŞEM MANZARA
Yapılan hizmeti değerlendiren Özkan Kurnaz ise, “Çok farklı bir tesis, yıllardır Tünektepe’ye çıkmamıştık. Yukardan Antalya manzarasına baktık. Yatırım çok güzel. Hükümetimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e çok teşekkür ediyoruz. Antalya’da son yıllarda yapılan yatırımlara baktığımda ben memnunum, memnun olduğum için de Antalya’da yaşamaya devam ediyorum” şeklinde konuştu.