TTSO Üyesi Bektaş’tan Uzungöl Teleferik Projesi Açıklaması

TTSO Meclis üyesi Alper Bektaş, Uzungöl’e teleferik yapılmasıyla ilgili araştırmalarda bulunduğunu ve böylesi bir projenin Trabzon’a kazandırılması noktasında projenin DOKA ve KOSKEB destekleriyle yapılabileceğini söyledi. Bektaş, “Bu konuyu şu anda araştırıyorum. Birlikte yapılabilir mi? Yapmak isteyen arkadaşımız olabilir mi diye.” ifadelerini kullandı. TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu da geçtiğimiz temmuz ayında bir heyetle Avusturya ve İsviçre’deki temasları sırasında Uzungöl’e yapılması düşünülen teleferik çalışmalarıyla ilgili olarak dünyanın en büyük teleferik üreticisi olan Doppelmayr firmasını ziyaret ettiklerini söylemişti.

Projenin Trabzon’da birlikte yapılabileceğine vurgu yapan Alper Bektaş, “Avusturya’ya teleferik ziyareti yapıldı. Bir teleferik firması ziyaret edildi. Bende Şaban Bülbül’den konuyu dinledim ve araştırma yaptım. KOSKEB’in yüksek teknolojiyle ilgili 5 milyon liralık bir desteği var. Bundan yararlanılabilir. DOKA’da fizibilite yapılabilmesi için destek de bulunabilir. Ortaklık Trabzon’da yürümüyor ama Trabzon’da yürüdüğü Aşkale örnekleri var. Hep olumsuz örnekler üzerinden gitmek doğru değil ama… Teleferik konusunda Şaban Bülbül’ün ifade ettiği, “Bu bölgede 10’a yakın teleferik projesi var” deyince Türkiye’de bu anlamda çalışan bir firma var mı diye araştırdım. Dünya ve Türkiye’de 15’e yakın yaptığı proje olan bir arkadaş var. Bu konuyu şu anda araştırıyorum. Birlikte yapılabilir mi? Yapmak isteyen arkadaşımız olabilir mi diye.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]