Çambaşı Kayak Merkezinde Nefes Kesen Tatbikat

Ordu’nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda 650 dönüm alan üzerine inşa edilen Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde düzenlenen tatbikat, gerçeğini aratmadı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekiplerinin yaptığı tatbikatta senaryo gereği 25 metre yükseklikteki kabin içinde mahsur kalan kişi ekipler tarafından kurtarıldı.

AFAD İl Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği tatbikat, drone ile havadan görüntülendi. Tatbikatı Orbel’e bağlı personeller ile çok sayıda vatandaş takip etti.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “BÖLGEDE KAYAK SEZONU BAŞLADI”

Tatbikatla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, gerçeğini aratmayan tatbikatı başarıyla gerçekleştiren ekiplere teşekkür etti. Bölgede kayak sezonun yavaş yavaş başladığını kaydeden Başkan Tekintaş, “Daha öncede ifade ettiğimiz gibi kayak merkezimiz her şeyiyle hazır konumda. Tesisteki tüm makine ve ekipmanlar hizmet verecek şekilde hazırlar” dedi.

TATBİKAT BAŞARIYLA SONUÇLANDI

Başkan Engin Tekintaş, “Bölgede elektrik kesilmesi ya da başka gerekçelerle kayakseverlerin telesiyejde kalmaları durumunda onların kurtarılması ile ilgili belediye ekiplerimiz, AFAD ekiplerimizle birlikte bir tatbikat gerçekleştirdik. Çok şükür tatbikat başarıyla sonuçlandı” diye konuştu. Tatbikatta eksiklerin görüldüğünü aktaran Başkan Tekintaş, “Mahsur kalma durumunda ekipler nasıl hareket edeceğini gördüler ve yerinde tespit ettiler. Bu yönüyle tatbikat oldukça da faydalı geçti” dedi.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*