Yıldız Dağı Kayak Merkezi 4 Mevsim Hizmet Verecek

Yıldız Dağı Kayak Merkezi 4 Mevsim Hizmet Verecek : Sivas Valisi Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ni, Sivas’a bağlayan yol ağının yatırım programına alınmasının ardından Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından Sivas-Karaçayır yolunda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ayhan, devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yıldız Dağı-Sivas arasında yol yapım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Vali Salih Ayhan, “Geçen yıl yolun ilk 15 kilometresi tamamlanmıştı. Bu yıl ise 4 kilometre daha yol yapılacak. Yol standart genişliği 12 metre olacak. Yol, Kurban Bayramı öncesi Karaçayır’a kadar yapılıp trafiğe açılacak.” dedi.

-Vali Ayhan, Çocuklarla Top Oynadı, Çeltek Baba’yı Ziyaret Etti-

Yıldız Dağı yolu üzerinde bulunan Merkeze bağlı Çeltek köyünü de ziyaret eden Vali Ayhan, köyün girişinde çocuklarla top oynadı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan’nın da eşlik ettiği futbol maçında, çocukların mücadelesi renkli görüntülere sahne olurken; Vali Ayhan, çocuklara tatilde okumaları için de kitap hediye etti.

Köydeki Şeyh Mahmut Emirci’nin (Çeltek Baba) türbesini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, bölgede İslamlaşma sürecini gerçekleştiren Çeltek Baba’ya dua ederek türbenin yapımında emeği geçenlere de teşekkür etti.

-Tokat, Yıldız Dağı’na Bağlanacak-

Çeltek köyü ziyaretinin ardından Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne geçen Vali Ayhan, yapılacak projeler hakkında bilgi aldı. Tokat’ı Yıldız Dağı’na bağlayacak yolu da inceleyen Vali Salih Ayhan, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner’den bilgi alarak yolun bir an önce yapılması talimatında bulundu.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Vali Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin her yıl üzerine yeni yatırımlar koyarak büyüdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Yıldız Dağı Kayak Merkezi ve Sıcak Çermik arası bağlantı yolunun yapılacağını da belirten Vali Ayhan, “Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ile Sivas 16. Bölge Müdürlüğümüz çarşamba günü ihaleyi gerçekleştirdi. Somut adımlar atılmaya devam ediliyor. Tokat-Yıldız Dağı yolu da yapılacak. Tokat bizim çok önemli paydaşımız. Tokatlı hemşerilerimiz yoğunlukla buraya gelmekte. Onu da inşallah bu sene yetiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

-Yıldız Dağı’na 150 Yataklı Otel Planlanıyor-

Yıldız Dağı’na 150 yataklı yeni bir otelin planlandığını da kaydeden Vali Salih Ayhan, “Yıldız Dağı’nı dört mevsim kullanmak için çeşitli kamp yerleri yapılacak. Burasını sadece kış turizmi için değil 4 mevsim kullanacağız. 5 sezondur Yıldız Dağı hizmet veriyor. Yıldız Dağı, Türkiye’nin en genç, en modern ve en ekonomik kayak merkezi. Geçtiğimiz sezon 200 bin vatandaşımız buraya geldi. Burada uluslararası nitelikli yarışmalar yapacağız. Nitelikli kayak sporcuları yetiştireceğiz. Bundan sonra tanıtıma ağırlık vereceğiz. Sivas’ın marka değeri olan Yıldız Dağı Kayak Merkezi adından sıkça söz ettirecek.” şeklinde konuştu.

Günceleme tarihi: 30/06/2019

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz