Halkalı Kapıkule Demiryolu Projesi Bilgilendirme Toplantısı

n
n

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun Halkalı Kapıkule Demiryolu Hattı hızlı tren projesi hakkında bilgilendirme toplantısına katıldı.
54 Km’si Edirne il sınırları içinde bulunan Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Hızlı Tren Projesi bilgilendirme toplantısı Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında yapıldı. Devecihan Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Vali Ekrem Canalp’in yanı sıra TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AB Yatırımları Dairesi Başkanı Nedim YEŞİL, ilgili kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.
Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Hızlı Tren Projesi toplantısı için İlimizde bulunan TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AB Yatırımları Dairesi Başkanı Nedim Yeşil Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret etti.
Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattının yük taşıma kapasitesinin, Çerkezköy-Kapıkule kesiminin yapımıyla önemli oranda artacak. Yapımı için Avrupa Birliğinden (AB) 275 milyon avro hibe kullanılacak olan projenin tamamlanmasıyla Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demiryolu bağlantısına kavuşulmuş olacak.

halkali kapikule demiryolu
halkali kapikule demiryolu

Benzer teleferik haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın