Sapanca Kırkpınar’da Teleferik Nöbeti!

Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa mahallesinde köyün merasına uygulanacak olan teleferik projesine karşı vatandaşlar direniyor. Bölge halkı nöbet tutarken poliste önlemler aldı

Sapanca’nın Kırkpınar Mahallesi’nde bir süre önce yap işlet devlet ile ihale edilen teleferik projesi sıkıntılı başladı.Yüklenici firma tarafından 50 tane özel güvenlik görevlisinin köy merasında nöbetiyle başlayan kazık çakma esnasında kısa süreli arbede yaşandı, vatandaşların ve kolluk kuvvetlerinin karşı karşıya geldiği bu eylemde vatandaş yeşil alanın mücadelesini veriyor.

Bölge sakinleri yürütmeyi durdurmak için mahkemeye başvurduklarını belirterek ‘Henüz mahkeme yürütmeyi durdurma yönünde bir karar vermedi. Açılan ve süren davalar varken çalışmanın sürmesi ilerde sorunlara neden olacak’dediler.

Bu süreçte Sapanca Belediye yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmıyor, olay yerinde gerginlik sürerken vatandaşlar tarafından nöbet tutuluyor.

Bu arada teleferik ihalesini alan firmanın da bölgeye güvenlik ve kendi personeliyle birlikte gelerek bekledikleri dikkat çekiyor. (MEDYABAR)

Günceleme tarihi: 04/09/2019

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun