Sümela Teleferik Projesi İçin Flaş Açıklama!

sumela manastiri teleferik projesi icin ihaleye cikiliyor
sumela manastiri teleferik projesi icin ihaleye cikiliyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sümela’ya yapılacak teleferik ile ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Hava Yolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen ve yabancı şirket yetkililerini ağırladı. Ziyarette Trabzon-Katar arasında 20 Mayıs 2020 tarihinde karşılıklı olarak başlatılacak uçak seferleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Başlatmayı düşündükleri uçak seferleri ile ilgili Başkan Zorluoğlu’nu bilgilendiren Katar Hava Yolları Türkiye Satış Müdürü Evren Ökmen “Trabzon’a Katar’dan çok önemli bir talep var. Sadece iç hatlardan bir hava yolumuz geçen yıl 8 bini aşkın Katarlı taşımış. Biz de 20 Mayıs 2020 tarihinden itibaren haftada karşılıklı üç sefer düşünüyoruz. Uçuşlarımız eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Eğer talep devam ederse yıllığa da dönebilir ama şimdilik sezonluk başlıyoruz. Bizi şimdiden Katar’dan arayıp uçak seferlerine ne zaman başlanacağını soruyorlar” dedi.

EVLERİNE MUTLU DÖNMELERİNİ İSTİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Hava Yolları’nın Trabzon-Katar arası uçak seferi başlatacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’u turizm anlamında çok daha ileri noktalara taşımak için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Zorluoğlu, “Trabzon için turizm son 10-15 yıldır çok önemli bir noktaya geldi. Her yıl da üzerine koya koya devam ediyoruz. Siz de bu operasyonunuzla güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız. Bizim de hedefimiz Katar’dan, Doha’dan, Orta Doğu’dan ya da dünyanın başka bölgelerimizden Trabzon’a gelen her misafirimizi buradan mutlu bir şekilde uğurlamak. Bunun için tedbirler alıyoruz. Kendimizi ve şehrimizi geliştiriyoruz ve inşallah Trabzon bu manada turizmin yükselen yıldızı, yükselen merkezlerinden bir tanesi olacak” ifadelerini kullandı.

SÜMELA’YA TELEFERİK PROJESİNİ YAKINDA İHALE EDECEĞİZ

Turizm alanında yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Zorluoğlu “Uzungöl ile Sümela Manastırı bizim için iki önemli turizm destinasyonu. Gelen misafirlerin çok daha az sorunla buradan ayrılmasına imkan sağlayacak bir alan yönetimi üzerinde çalışıyoruz. Her iki yer için de tur otobüslerinin ortak bir alanda bekletilmesi, yukarıya taşımanın Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla yapılması ve oradaki keşmekeşin ortadan kaldırılmasına dönük ciddi kararlar aldık. Aynı zamanda o alanı daha da geliştirecek yeni yatırımlar öngörüyoruz. Mesela Sümela’ya teleferik konusunda son aşamaya geldik. Yakında proje ihalesini yapacağız. Proje ile o bölge seyir terasları, yürüyüş yollarıyla bambaşka bir noktaya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi olarak yine aynı bölgede modern bir cafe restoran çalışmalarına da başladık. Uzungöl’ün de geçen yıl altyapı çalışmalarını tamamladık. Bu sene kaldırımlar, yollar, yeşil alanlar, aydınlatma, ortak alan düzenlemesi, otopark gibi üst yapıyı ilgilendiren konularda Çevre Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz. Orayı da mutlaka daha cazip hale getirmek zorundayız” şeklinde konuştu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*