Kapıköy Demiryolu Sınır Kapısında Strelizasyon Çalışmaları

Kapıköy sınır kapısında strelizasyon işleminden geçirilen yük trenleri garın dışında 4 saat bekletildikten sonra sevk ediliyor.

Dünya genelinde coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 23 Şubat 2020 tarihinden itibaren tüm trenlerin sınır giriş ve çıkışları kapatılmıştı.

Sınırımızdan sadece yük trenlerine verilen izinle geçen vagonlar Sağlık Bakanlığının gerektirdiği koşullarda hazırlanan strelize işlemlerinin ardından 4 saatlik beklemeyle seferine izin veriliyor.

İran’ a giden, gelen ve gümrük işlemleri tamamlanan yük vagonları kontrolünün ardından lokomotif arka tarafta İran sınır bölgesine ya da karşı taraftan Türk sınır bölgesine iletiliyor. Bu esnada lokomotif ve personel sınır kapısını geçmiyor.

GENEL

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik ruhunu hatırlattığı, demokrasiye sahip çıkmayı ve vatan sevgisini vurguladığı önemli bir gündür. Bu gün, milletin birlik ve beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkışını simgeler. […]

GENEL

2024 YKS Sonuçları ve Puan Hesaplama

2024 YKS sonuçları ve puan hesaplama ile ilgili en güncel bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) dair detaylı bilgiler ve puan hesaplama yöntemleri burada! YKS sonuçları ve puanları hakkında merak ettiklerinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*