Malatya’da Toplu Taşıma Araçları Dezenfekte Edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ, virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacı ile toplu taşıma araçlarında dezenfeksiyon çalışması başlattı.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için çalışan MOTAŞ, üst solunum yolu enfeksiyonlarının ve koronavirüsü’nün gündemde olduğu bugünlerde, yolcuların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda ulaşımlarını sağlamaları adına toplu taşıma araçlarında detaylı temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapıyo.

Vatandaşların daha temiz, daha hijyenik araçlarla taşımak için otobüs ve trambüselerde başlatılan detaylı temizlikle araçların tüm iç yüzeyleri, tavan, yolcu koltuklarının arka-alt kısımları, camlar, reklam ekranları, yolcu tutamakları, kapı üstleri, şoför mahalli, torpido, cam kenarları, yan ve tavan yüzeyleri, havalandırma kapakları, araç içerisindeki tüm metal yüzeylerin buharlı makinelerle ilaçlı ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizleniyor.

Otobüs içinde en son, zemin temizliği yapılarak, dış temizlik için otobüsler dış yıkama fırçalarından geçirilmektedir. Rutinin temizlik işlemleri gecenin geç vakitlerine kadar sürüyor ve araçlar servise hazır hale getiriliyor.

Temizlik işlemlerine ek olarak mekanik bakım öncesi ve sonrasında da temizleniyor. Kullanılan temizlik maddeleri uygulanan yüzeye uygun şekilde seçiliyor. Otobüslerin bağlı bulunduğu garajlarda gece geç saatlerde uygulanan temizlik ve dezenfekte işlemleri sayesinde araçlar, her türlü mikrop ve zararlı organizmalara karşı güvenli hale getiriliyor.

Yapılan temizlikle ilgili bilgi veren MOTAŞ Genel Müdürü Cemal ERKOÇ, “İlaçlamayı uluslararası kalite belgeli ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı korozif, kanserojen ve genlere zarar vermeyen, cildi ve gözleri tahrip etmeyen ORGANİK maddeler ile yapıyoruz. Özel giysisi, maskesi ve eldiveni bulunan şirket elemanları, ellerindeki püskürtme cihazıyla yolcu tutamak ve tutamak boruları, koltuk ve kapı tutma yerleri gibi temasın yoğun olduğu yerleri özellikle ilaçlıyor. Araçlarımız özel ORGANİK maddeler ve buharlı makinelerle temizlenerek yolcularımıza daha temiz ve sağlıklı bir ulaşım hizmeti sunuyoruz” dedi

Günceleme tarihi: 02/03/2020

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun