Bitlis’te Düzenlenen Kayaklı Koşu Yarışları Sona Erdi

bitliste duzenlenen kayakli kosu yarislari sona erdi
bitliste duzenlenen kayakli kosu yarislari sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Grup Şampiyonası Bitlis’te tamamlandı. Bitlis-Tatvan kara yolundaki El-Aman Hanı mevkiinde 25 ilden 320 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada sporcular, dereceye girebilmek için iki gün boyunca kıyasıya mücadele etti.

El Aman Kayak Tesisinde klasik ve Serbest stilde yapılan müsabakalar sonrasında dereceye girenlere madalyaları Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, yönetim kurulu üyeleri Refik Avşar, Haydar Çetinkaya, Süleyman Yıldırım, Muş Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Tunceli Gençlik Spor İl Müdürü Abdulselam Er ve katılımcılar tarafından verildi.

Yapılan yarışlar sonunda birinci günde U21 üstü erkekler kategorisinde birinciliği Van’dan Ömer Ayçiçek, ikinciliği Halil İbrahim Yılmaz, üçüncülüğü ise Cihad Demir aldı. U21 üstü kadınlarda birinciliği Gülşah Ağa, ikinciliği Zozan Malkaç, üçüncülüğü ise Fatma Köçer aldı. U20 erkeklerde birinciliği Doğan Oğur, ikinciliği Cihan Kartal, üçüncülüğü de Murat Elkatmış aldı. U20 kadınlarda birinciliği Mine Kılıç, ikinciliği Dilan Demir, üçüncülüğü de Beyza Nur Gümüş aldı. U18 erkeklerde birinciliği Said Muhammed Soyak, ikinciliği Berkan Metehan Türkeş, üçüncülüğü de Ömer Oğur aldı. U18 kadınlarda birinciliği Zülfiye Soyaslan, ikinciliği Şennur Kartal, üçüncülü ise Neslişah Sarıaltun aldı. U16 erkeklerde ise birinciliği Kemal Çelik, ikinciliği Hüseyin Efe Güler, üçüncülüğü ise Veysel Vurgun aldı. U16 kadınlarda birinciliği Rabia Akyol, ikinciliği Zülal Türk, üçüncülüğü ise Tuba Tuncel aldı. U14 erkelerde birinciliği İbrahim Salli Ayyıldız, ikinciliği Abdulsamed Yılmaz, üçüncülüğü de Ozan Çanlı aldı. U14 kadınlarda birinciliği Betül Aktaş, ikinciliği Irmak Erdem, üçüncülüğü ise Sedanur Taşçı aldı. U13 kızlarda da birinciliği Hiranur Çığrılı, ikinciliği Büşra Demirdaşlı, üçüncülüğü ise Bahar Bektaş aldı. U13 erkeklerde birinciliği Mehmet Sefa Ertaş, ikinciliği Bulut Meral, üçüncülüğü ise Arda Ertaş aldı. U12 kızlarda birinciliği Nisan Yıldırım, ikinciliği Ecrin Şirin Canan, üçüncülüğü ise Zeynep Karaman aldı. U12 erkeklerde ise birinciliği Muhammed Yasin Kara, ikinciliği Ömer Asaf Durmuş ve üçüncülüğü ise Bivar Özer aldılar.

İkinci gün Kayaklı Koşu Serbest Stilde ise U21 üstü erkekler kategorisinde birinciliği Van’dan Ömer Ayçiçek, ikinciliği Hamza Dursun, üçüncülüğü ise Cihad Demir aldı. U21 üstü kadınlarda birinciliği Gülşah Ağa, ikinciliği Zozan Malkaç, üçüncülüğü ise Berna Yılmaz aldı. U20 erkeklerde birinciliği Cihat Kartal, ikinciliği Abdurrahim Duman, üçüncülüğü Eyüp Aslan aldı. U20 kadınlarda birinciliği Mine Kılıç, ikinciliği Dilan Demir, üçüncülüğü de Beyza Nur Gümüş aldı. U18 erkeklerde birinciliği Said Ömer Oğur, ikinciliği Barış Oduncu, üçüncülüğü de Cumali Doğan aldı. U18 kadınlarda birinciliği Zülfiye Soyaslan, ikinciliği Şennur Kartal, üçüncülüğü ise Neslişah Sarıaltun aldı. U16 erkeklerde ise birinciliği Kemal Çelik, ikinciliği Hüseyin Efe Güler, üçüncülüğü ise Civan Karaman aldı. U16 kadınlarda birinciliği Rabia Akyol, ikinciliği Zülal Türk, üçüncülüğü ise Ayşa Alya Tuzcuoğulları aldı. U14 erkelerde birinciliği İbrahim Salli Ayyıldız, ikinciliği Abdulsamed Yılmaz, üçüncülüğü de Ozan Çanlı aldı. U14 kadınlarda birinciliği Betül Aktaş, ikinciliği Rabia Büşra Aydoğdu, üçüncülüğü ise Irmak Erdem aldı. U13 kızlarda birinciliği Büşra Demirdaşlı, ikinciliği Bahar Bektaş, üçüncülüğü ise Havvanur Eskikan aldı. U13 erkeklerde birinciliği Bulut Meral, ikinciliği Arda Ertaş, üçüncülüğü ise Mehmet Sefa Ertaş aldı. U12 kızlarda birinciliği Nisan Yıldırım, ikinciliği Zeynep Karaman, üçüncülüğü ise Pınar Karaman aldı.

Kombine Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*