Kartepe Teleferik Projesi Ön Yeterlilik İhalesi Yapıldı

Kartepe Teleferik Projesi Ön Yeterlilik İhalesi Yapıldı

Kartepe Teleferik Projesi Ön Yeterlilik İhalesi Yapıldı

Kartepe, 50 yıllık hayaline sonunda kavuşuyor. Oldu, olacak, ihalesi yapıldı, ertelendi derken Kartepe Teleferik Projesi için ön yeterliliği geçen firmaların dosyaları bugün açıldı. 3 firmanın dosyasının açıldığı ihalede komisyon başkanlığını Raylı Sistemler Şube Müdürü Fatih Gürel yaptı.

İlk ihalesi 9 Ağustos 2021’de yapılan, 3 firmanın dosya verdiği Kartepe Teleferik Projesi’nde bugün ön yeterliliği geçen firmaların dosyaları açıldı. Firmalar ilk tekliflerini verirken saat 14.00’te yapılacak ikinci oturumda son teklifler alınacak ve ihaleyi alan firma belirlenip pazarlık yapılacak. İlk oturumda en düşük teklifi Bartholet AG ve Kır Tur ortaklığı 399 milyon lira ile verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi girişimleriyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sanayi İşbirliği Programı (SİP) kapsamında yapılacak olan Kartepe Teleferik Hattı Projesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. İhalenin ilk aşaması 9 Ağustos 2021’de gerçekleştirilmişti. Ön yeterlilik ihalesinin ardından bugün Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğü’nde ön yeterliliği geçen firmaların dosyaları açıldı. 3 firmanın dosyasının açıldığı ihalede komisyon başkanlığını Raylı Sistemler Şube Müdürü Fatih Gürel yaptı.

EN DÜŞÜK 399 MİLYON TL

İhaledeki teklifler ise şöyle: Grand Yapı ve Pam İnşaat ortaklığı 433 Milyon TL, Leintner ve SPA ortaklığı 459 Milyon 905 TL, Bartholet AG ve Kır Tur ortaklığı 399 Milyon TL. Firmalar ilk tekliflerini verirken saat 14.00’te yapılacak ikinci oturumda son teklifler alınacak ve ihaleyi alan firma belirlenip pazarlık yapılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*