İzmir Şehir Hastanesi Teleferik Tartışmalarına Valilikten Açıklama

Izmir Sehir Hastanesi Teleferik Tartismalarina Valilikten Aciklama
İzmir Şehir Hastanesi Teleferik Tartışmalarına Valilikten Açıklama

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in açılışı yıllardır ertelenen Şehir Hastanesi’ne ulaşım konusunda hastaneye teleferik yapılmasına ilişkin görüşmeler yürüttüklerini dile getirmesi tartışmalara sebep olmuştu.

Valilik son olarak yaptığı yazılı açıklamada, hastaneye ulaşımda teleferik kullanımının İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü bir proje olduğunu, bu projenin deprem konutlarını kapsayacak şekilde genişletilerek hayata geçirilmesinin ise valiliğin tavsiyesi olduğunu kaydetti.

‘HASTA NAKLİ SÖZ KONUSU DEĞİL’

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: İzmir Şehir Hastanesi’nin ulaşımı ile ilgili olarak, son günlerde basına yansıyan spekülasyonlar hakkında kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu doğrultuda, bilindiği üzere, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu illerde her türlü ulaşımın inşaası, düzenlenmesi ve koordinasyonu ilgili mevzuata istinaden büyükşehir belediyelerinin görev ve sorumluluğunda bulunmaktadır.

İzmir Şehir Hastanesi’nin ulaşımı ile ilgili konu bir yönüyle şehirler arası yolları da ilgilendirdiğinden valiliğimizce ilgili kurumların koordinasyonuyla yürütülmektedir. Dolayısıyla karayollarını ilgilendiren boyutunda Karayolları Bölge Müdürlüğü gerekli çözümü üretmekte, İzmir Büyükşehir Belediyesi de kendisi ile ilgili alanlarda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışmaktadır.

Ayrıca, söz konusu hastaneye ulaşımda teleferik kullanımı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin daha önceden üzerinde çalışmakta olduğu bir proje olup, deprem konutlarını kapsayacak şekilde genişletilerek hayata geçirilmesi valiliğimizce tavsiye edilmiştir.

Şehir Hastanesi ile ilgili ambulans yolları da dahil tüm ulaşım çalışmaları eşgüdüm içerisinde yürütülmekte ve esas ulaşım, çevre yolu ile bağlantılı yollardan sağlanacak olup “Teleferik ile hasta nakli” vb. söz konusu değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*