Sapanca Teleferik Projesi İptal Edildi!

Sapanca Teleferik Projesi Iptal Edildi
Sapanca Teleferik Projesi İptal Edildi!

Sapanca Kırkpınar’da hataya geçirilmek istenen teleferik projesinin yer aldığı alanda imar planları İstinaf Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Bursa Bölge İdare Mahkemesi, Sapanca Kırkpınar’da hataya geçirilmek istenen ve yılan hikayesine dönen teleferik projesinin yer aldığı alanda imar planlarını iptal etti. Teleferik projesine karşı çıkan Kırkpınar Hasanpaşa mahallesi sakinlerinin istinafa taşıdığı dava Bursa Bölge İdare Mahkemesi İkinci İdare Dava Dairesinde karara bağlandı. Mahkeme, Sakarya 1. İdare Mahkemesi tarafından davanın reddi kararını kaldırarak, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.02.2018 tarih ve 2/75 sayılı, 1/25.000 ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ile Sapanca Belediye Meclis kararı ile kabul edilen 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğini iptal etti.

Kazan ”Doğanın eski haline getirlmesi gerekecek”

Davanın avukatı Zafer Kazan ”İstinaf mahkemesinin bu kararından sonra artık söz konusu mahalle bir çivi bile çakılamaz, bütün işlemlerin olduğu gibi durdurulması gerekiyor” dedi. Karara rağmen inşaatta çalışmalar devam ederse ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Kazan, “Danıştay’ın bu kararı onaması durumunda bütün yapıların sökülüp atılması, tahrip edilen doğanın eksi haline getirilmesi gerekecek” diye konuştu.

Kaynak: Haberlisin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*