Karahisar Kalesi Teleferik Projesinde Çalışmalar Tam Gaz Devam Ediyor

Karahisar Kalesi Teleferik Projesinde Çalışmalar Tam Gaz Devam Ediyor
Karahisar Kalesi Teleferik Projesinde Çalışmalar Tam Gaz Devam Ediyor

Afyonkarahisar’ın hayalinin gerçeğe dönüşeceği teleferik projesinde çalışmalar hızla sürerken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek projenin şantiye sahasına ziyarette bulundu.

Afyonkarahisar Belediyemizin vizyon eserlerinden olacak Karahisar Kalesi Teleferik projesinde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Bu kapsamda kale zirvesinde ankraj, alt istasyonda ise sosyal tesis ve rekreasyon inşası yapılıyor.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek alt istasyonda çalışan ekiplere kolaylıklar dileyerek şantiye şefinden son durum hakkında bilgi aldı. İncelemelerin ardından açıklama yapan Başkanımız Mehmet Zeybek; “Alt istasyondaki çalışmalar devam ediyor. Kale tepesinde ise ankraj ve direklerin temel kazıları yapılıyor. İnşallah gününde bitirip teslim edeceklerine inanıyorum. Şantiyede hummalı bir çalışma var, arkadaşlara kazasız belasız çalışmalar diliyorum. Kolay değil ciddi bir kaya kırımı oldu. Çalışmalar iş makinaları ve vinçle yapılıyor, el işçiliği ile olacak şeyler değil. Arkadaşlarımız hafta sonu tatili dahi yapmadan çalışıyor. Ağustos ayı sonu itibariyle deneme sürüşü yapılmasını planlıyoruz. Bu sene ciddi bir yağış oldu. Yağışlardan dolayı çalışmalar zaman zaman aksıyor. Ekiplere kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*