Schneider Electric, NVIDIA ile iş birliği yaptı

Schneider Electric, NVIDIA ile iş birliği yaptığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Schneider Electric, yapay zeka ve dijital ikiz teknolojileri odaklı yeniliklerle data merkezi altyapısını güçlendiren tahliller geliştirmek üzere NVIDIA ile iş birliği gerçekleştirdi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Secure Power Kısmı ve Bilgi Merkezi İş Birimi İcra Kurulu Lideri Pankaj Sharma yapay zeka uygulamalarındaki kritik güç gereksinimine karşılık sunduklarını belirterek, “Veri merkezi çözümlerindeki uzmanlığımızı NVIDIA’nın yapay zeka teknolojilerindeki liderliği ile birleştirerek, kuruluşların bilgi merkezi altyapı sınırlamalarını aşmalarına ve yapay zekanın tam potansiyelini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyoruz. NVIDIA ile iş birliğimiz, yapay zeka tarafından desteklenen daha verimli, sürdürülebilir ve dönüştürücü bir geleceğin yolunu açıyor” tabirlerini kullandı.

NVIDIA Hyperscale ve HPC Lider Yardımcısı Ian Buck ise bu iş birliği sayesinde yapay zekanın tam potansiyelini açığa çıkarmayı hedeflediklerine dikkati çekerek “Schneider Electric ile iş birliğimiz sayesinde, yeni kuşak NVIDIA hızlandırılmış bilgi süreç teknolojilerini kullanarak yapay zeka tabanlı data merkezi referans dizaynları sunuyoruz. Bu, tertiplere yapay zekanın potansiyeline erişim için gerekli altyapıyı sağlayarak, sanayilerde inovasyonu ve dijital dönüşümü tetikliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

AVEVA CEO’su Caspar Herzberg de yenilikçi NVIDIAteknolojilerinin gücünü ve AVEVA’nın akıllı dijital ikiz teknolojilerinin varlıklı data kaynağı ve kabiliyetlerini bir ortaya getirerek kullanıcılarımıza üstün hizmetler sunmaya hazırlandıklarını aktardı.

Schneider Electric bu iş birliği kapsamında, veri merkezi altyapısı konusundaki uzmanlığını ve NVIDIA’nın ileri yapar zeka teknolojilerini birleştirerek birinci halka açık yapay zeka bilgi merkezi referans dizaynlarını oluşturmayı hedefliyor.

Tasarımlar, bilgi merkezi ekosistemlerinde yapay zeka dağıtımı ve işletimi için kriterleri yine tanımlayacak ve sanayinin evriminde değerli bir kilometre taşı olacak.

Ayrıca Schneider Electric iştiraki AVEVA da mutabakat kapsamında dijital ikiz platformunu NVIDIA Omniverse’a entegre edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*