Tünektepe Teleferik Faciası Davasında İlk Duruşma

Antalya’da 12 Nisan’da meydana gelen 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasında ilk duruşma tarihi belli oldu. Duruşma 11 Haziran’da yapılacak.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan’da meydana gelen 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi.

Aralarında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de olduğu 5’i tutuklu 12 sanık yargılanacak. Davaya ilişkin ilk duruşma 11 Haziran’da yapılacak.

Sanıkların taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma ve trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma suçlarından 27’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

NE OLMUŞTU?

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluğun yaşandığı teleferik tesisinde 12 Nisan’da meydana gelen kazada parçalanan kabinden düşen 1 kişi hayatını kaybetmiş, aynı kabindeki 2’si çocuk 7 kişi yaralanmıştı. Diğer kabinlerden tahliye edilen 11 kişi de kontrol amaçlı hastaneye kaldırılmıştı.

Sistemin durması nedeniyle havada asılı kalan 24 kabindeki 174 kişi ise AFAD’ın koordinesinde yaklaşık 22,5 saat süren çalışmaların sonunda kurtarılmıştı.

Kazaya ilişkin gözaltına alınan 14 şüpheliden aralarında eski ANET Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de bulunduğu 5’i tutuklanmıştı.

GENEL

TRT’nin Dijital Platformu TABİİ

TRT’nin dijital platformu TABİİ ile TRT içeriklerine kolayca erişebilir, sevdiğiniz programları izleyebilir ve en güncel haberleri takip edebilirsiniz. Üstelik TABİİ, kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutuyor. […]

GENEL

AÖL Sınavları ve Detayları

AÖL sınavları ve detayları hakkında her şey burada! AÖL sınav tarihleri, başvuru şartları ve geçmiş sınav soruları gibi konuları detaylı bir şekilde inceleyin. Başarınızı arttırın ve AÖL sınavlarına hazırlanın! […]

GENEL

Anız Yakmanın Zararları

Anız yakmanın zararları hakkında bilmeniz gereken her şey! Anız yakmanın çevreye ve insan sağlığına olan olumsuz etkilerini öğrenin. Tarımsal uygulamalarda anız yakmanın zararlarından nasıl kaçınabilirsiniz? […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*