2024 DGS Sınavı Tarihi ve Detayları

DGS sınavı, 2024 yılında 30 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecektir. Sınavda adaylara 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru sorulacaktır. Test, lisans öğrenimindeki başarıya etki eden akıl yürütme becerilerini ölçmeyi hedeflemektedir. Sorular, farklı alanlardan gelen yükseköğretim mezunlarının cevaplayabileceği nitelikte olacaktır.

2024 DGS Sınav Giriş Belgesi

2024 DGS Sınav Giriş Belgesi

Sınava başvuran adaylar, 13 Haziran 2024 tarihinden itibaren ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sınav giriş belgesini edinebileceklerdir. Sınav giriş belgesi, adayların sınava girecekleri bina ve salon bilgilerini içerecektir.

2024 DGS Sınavı Tarihi ve Detayları

2024 DGS Sınavına Kimler Katılabilir?

2024 DGS Sınavına Kimler Katılabilir?

DGS sınavına, meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunları katılabilecektir. Bu sınav, 2 yıllık ön lisans eğitimini dört yıla tamamlamak isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunmaktadır. Öğrenciler, sınava katılarak lisans öğrenimine devam edebileceklerdir.

DGS 2024 Sınav Giriş Belgesi İçin Tıklayınız

2024 DGS Sınavı Tarihi ve Detayları

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*