Bugün Babalar Günü!

Babalar Günü, her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan özel bir gündür. Bu gün, babaların ve baba figürlerinin ailelerindeki önemli rollerini ve çocuklarına olan katkılarını kutlamak için ayrılmıştır. 2024 yılında Babalar Günü, Haziran ayının üçüncü Pazar gününe denk gelmektedir ve bu yıl 16 Haziran’da kutlanmaktadır.

Bugün Babalar Günü!

Babalar Günü Tarihçesi

Babalar Günü Tarihçesi

Babalar Günü’nün kökeni, ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmasına dayanmaktadır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge, kutlamaları desteklemiş ancak resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar gününün Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. Babalar Günü, 1972 yılında başkan Richard Nixon’ın imzasıyla ABD’de yasal olarak resmi tatil ilan edilmiştir.

Bugün Babalar Günü!

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*