EKPSS 2024 Tercih Tarihleri Bekleniyor

2024 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercih tarihleri için adayların temmuz ayına yaklaşırken beklentileri artmış durumda. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından belirlenecek takvime göre adaylar tercih listelerini oluşturacaklar. Adaylar sınav sonuçlarına göre işlemlerini gerçekleştirecekler.

EKPSS 2024 Tercih Tarihleri Bekleniyor

EKPSS 2024 Tercih Kılavuzu

EKPSS 2024 Tercih Kılavuzu

EKPSS 2024 tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı. ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Geçmiş yıllara bakıldığında sonuçların ilan edilmesini takiben 1-2 ay içerisinde tercih döneminin başladığı görülmektedir. Tercih kılavuzu yayınlandığında detaylı bilgiler buradan paylaşılacaktır.

EKPSS 2024 Tercih Tarihleri Bekleniyor

EKPSS Tercih İşlemleri

EKPSS Tercih İşlemleri

  • EKPSS sonuçlarına ve kuraya göre yapılacak yerleştirme işlemleri için ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu hazırlanacak ve http://www.osym.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.
  • Tercih Kılavuzunda engellilerin yerleştirileceği kadrolar, kadro sayıları, koşullar ve tercih işlemleri ile ilgili kurallar yer alacaktır.
  • Tercihlerin alınacağı tarih ve diğer detaylar ÖSYM tarafından adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır.
  • Yerleştirme işlemlerinde adayların puanları ve tercih sıraları dikkate alınarak kadrolara yerleştirme yapılacaktır.
GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*