Eylem Tok ve Timur Cihantimur Davası

İstanbul Kemerburgaz’da Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olduğu kaza sonrası yurt dışına kaçan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur ABD’ye yakalanarak hakim karşısına çıktı. 17 yaşındaki Timur Cihantimur, ehliyetsiz olarak kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olmuş ve annesi Eylem Tok ile Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) kaçmıştı. Mahkeme, davanın 27 Haziran’da yapılmasına karar verdi.

Florida Savcılığının Dilekçesine Göre Yakalanma Süreci

Florida Savcılığının Dilekçesine Göre Yakalanma Süreci

Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok’un ABD’de yakalanmasını sağlayan Florida Güney Savcılığı’nın dilekçesine göre, Türk polisinin Interpol aracılığıyla verdiği bilgiler doğrultusunda anne-oğulun Miami’de olduğu tespit edildi. ABD Adalet Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki iade süreci sonucunda Tok ve Cihantimur, Florida’da yakalanarak Türkiye’ye iade edilmek üzere tutuklandı.

Eylem Tok ve Timur Cihantimur Davası

Türk Kuryenin Yakalattığı An

Türk Kuryenin Yakalattığı An

CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ’a göre, Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’daki rezidanslarında sürekli sipariş verdikleri restorandan bir gün tesadüfen kapısına gelen Türk kuryenin dikkati sayesinde yakalandılar. Kurye, durumu polise bildirerek Tok ve Cihantimur’un yakalanmasını sağladı.

Eylem Tok Kimdir?

Eylem Tok ve Timur Cihantimur Davası

Şair, yazar ve yönetmen olan Eylem Tok, kazadan önce İstanbul’da yaşamını sürdürmekteydi. İktisat ve psikoloji eğitimi almış olan Tok, çok satanlar listesine giren romanlar kaleme almıştır. Ayrıca senaryo yazıp yönettiği filmleri uluslararası film festivallerinde gösterilmiştir.

  • Eylem Tok, “Dev ile Üç Cüce” adlı çocuk romanıyla da tanınmaktadır. Bu roman İngiltere’de “The Giant and the Three Dwarves” adıyla yayımlanmış ve uluslararası alanda büyük ilgi görmüştür.
  • 2016 yılında soyut sanat filmi “Sintiyatpera”yı yöneten ve senaryosunu yazan Tok, bu filmle Türkiye ve uluslararası birçok film festivalinde finale kalmıştır.
  • Eylem Tok, yazılarını Sintiyapera adlı yayınevi aracılığıyla okurlarla buluşturmuş ve farklı yayınevlerinden çıkan üç romanı bulunmaktadır.
GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*