Kamu Kurumlarında Bayram Tatili ve Mesai Düzenlemesi

Kamu kurumlarında bayram tatili ne zaman bitecek, sorusu devlet dairelerinde işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. Bu yıl Kurban Bayramı, 16-17-18-19 Haziran tarihlerine denk geldi. Alınan karara göre, Kurban Bayramı tatili 9 güne uzatıldı ve 20-21 Haziran tarihleri idari izne tabi tutuldu. Hafta sonları ile beraber toplam 9 gün olan Kurban Bayramı tatilinde, memurlar perşembe ve cuma günleri idari izinli sayılacak. Tatil sonrası kamu kurumlarında mesai 24 Haziran Pazartesi günü başlayacak. İşte, kamu kurumları ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

Resmi Kurumlar Ne Zaman Açılacak?

Resmi Kurumlar Ne Zaman Açılacak?

Kurban Bayramı tatili 15 Haziran arefe günü başladı. Alınan karara göre, 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma günleri de idari izin kapsamına alındı. Böylece hafta sonuyla beraber Kurban Bayramı tatili 9 güne çıktı. Belediyeler, kaymakamlıklar, vergi daireleri devlet daireleri arasında yer alıyor. Kamu kurumlarında bayram tatili 24 Haziran Pazartesi sona erecek.

Özel Sektör Bayram Tatili Kaç Gün?

Özel Sektör Bayram Tatili Kaç Gün?

İdari izin özel sektörü kapsamıyor. Özel sektör çalışanları arefe günü yarım gün olmak kaydıyla 4 buçuk gün Kurban Bayramı tatili yapacak. Ancak kurumun inisiyatifine göre çalışanların tatili 9 güne çıkarılabilir.

İdari İzin Kimleri Kapsıyor?

İdari İzin Kimleri Kapsıyor?

İdari izin, 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurlarını kapsıyor. İdari izin ilan edilmesi nedeniyle Kurban Bayramı tatili memurlar için 9 gün olacak.

Kamu Kurumlarında Bayram Tatili ve Mesai Düzenlemesi

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*