Türkiye Hava Durumu Tahmini ve Uyarılar – 22 Temmuz 2021

Genel Durum

Genel Durum

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Trakya’nın batısı, Marmara’nın güneyi, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Toroslar Mevkii, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre bu akşam ilk saatlerde Amasya çevrelerinde, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra İç Ege’nin doğusu ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hava Durumu Detayları

Hava Durumu Detayları

  • Marmara: Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde Trakya’nın batısının, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güneyinin yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  • Ege: Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunun, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kuzey ve İç Ege’nin yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
  • Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Toroslar Mevkisinin yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  • İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeybatı kesimleri, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra (Yozgat ve Sivas hariç) bölgenin yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, bölgenin kuzeybatısında görülecek yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Bölgelere Göre Hava Durumu

Bölgelere Göre Hava Durumu

  • İstanbul: 22°C, 30°C, Parçalı ve az bulutlu
  • Ankara: 17°C, 30°C, Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ve yarın öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu, yarın yerel kuvvetli olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
  • Antalya: 29°C, 39°C, Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
  • Erzurum: 11°C, 25°C, Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*