AUZEF Sınav Sonuçları ve Bütünleme Tarihleri 2024

AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı

AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı

AUZEF sınav sonucu sorgulama ekranı, İstanbul Üniversitesi’nin duyurusuyla erişime açıldı. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı Bitirme Sınavı (Final) 29 – 30 Haziran 2024 tarihlerinde üç oturumda gerçekleşti. Sınav sonrası değerlendirme işlemleri tamamlanarak AUZEF final sonuçları yayınlandı.

Final sınavlarında geçer not alamayan ya da harf notunu yükseltmek isteyen adaylar için bütünleme sınavları 3 – 4 Ağustos 2024 tarihlerinde yapılacak.

AUZEF Sınav Sonuçları Nasıl Görüntülenir?

AUZEF Sınav Sonuçları Nasıl Görüntülenir?

Öğrenciler, AUZEF sınav sonuçlarını auzefsinav.istanbul.edu.tr adresi üzerinden öğrenci şifresi ve kullanıcı adı ile öğrenebilirler.

AUZEF Sınav Sonuçları ve Bütünleme Tarihleri 2024

AUZEF Bütünleme Sınavı Ne Zaman?

AUZEF Bütünleme Sınavı Ne Zaman?

İstanbul Üniversitesi takvimine göre bütünleme sınavları 3 – 4 Ağustos 2024 tarihlerinde gerçekleşecek.

Sınav Puanı Nasıl Hesaplanır?

Sınav Puanı Nasıl Hesaplanır?

Merkezi usul ile çoktan seçmeli test olarak yapılan tüm sınavlarda cevap optiklerinin okunması ve sınav puanlarının istatistiksel kontrollerinin ardından ders sınav puanları ilan edilir. Öğrenciler, aynı web sayfasından kendi cevaplarını ve cevap anahtarını itiraz süresince kontrol edebilirler. Bitirme/Bütünleme Sınavı sonrası itiraz ve inceleme süreçlerinin ardından her ders için yönetmeliğe uygun olarak bağıl değerlendirme hesaplaması yapılır ve ders başarı puanı harf notu karşılıkları AKSİS öğrenci sisteminden duyurulur.

  • AKSİS sisteminden, her ders için bitirme ve bütünleme sınavından sonra oluşan bağıl değerlendirme harf notu puan aralıkları incelenebilir.
GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*