BYD Elektrikli Araç Üretim Tesisi Manisa’da Kurulacak

Dünyanın önde gelen elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD’nin Türkiye’deki yeni üretim tesisi Manisa’da hayata geçirilecek. Fabrikanın ilk aşamada 150 bin araç kapasiteli olması planlanıyor ve 2026 yılının sonundan önce üretime başlaması hedefleniyor. BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun, “1 milyar dolarlık yatırım. 150 bin başlangıç kapasiteli demek lazım. Hem plug-in şarj edilebilir hem elektrikli modelleri var. Her iki teknolojiden de buradaki fabrikada üretilecek.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BYD Elektrikli Araç Üretim Tesisi Manisa'da Kurulacak

BYD Türkiye Genel Müdürü: “Türk Tüketicilerine Kaliteli Ürünler Sunacağız”

BYD Türkiye Genel Müdürü:

İsmail Ergun, Türkiye’deki tesislerinde yıllık 150 bin araç üretileceğini ve bu araçların şarj edilebilir hibrit otomobiller olacağını belirtti. Türk tüketicilerin bu kaliteli ürünlere erişimini önemsediklerini vurgulayan Ergun, “Kullanıcılarımız bütün Premium modellere sahip olma fırsatı yakalayacaklar.” dedi.

ALJ Türkiye Başkanı: “Yatırım Türkiye Ekonomisine Ciddi Katkı Sağlayacak”

ALJ Türkiye Başkanı:

Elektrikli araç üreticisi BYD, ALJ Türkiye ile iş birliği yaparak Türkiye pazarına giriş yapacak. ALJ Türkiye Başkanı Ali Haydar Bozkurt, yatırımın Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını belirtti. Bozkurt, “27 yıl sonra bir otomotiv üreticisinin Türkiye’yi seçmesi çok önemli, istihdama ciddi katkısı olacak. 5-6 bin civarında doğrudan istihdam sağlayacak olan bu yatırım, dolaylı olarak 40-50 bin kişiye de etki edecek. Teknoloji lideri bir markanın ülkemize gelmesi, yeni teknolojilerin ülkemizde üretilmesi konusunda da fırsatlar doğuracaktır.” şeklinde konuştu.

BYD Elektrikli Araç Üretim Tesisi Manisa'da Kurulacak

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*