KPSS-2024/6 Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı Tercihleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı KPSS-2024/6 personel alımı tercihleri başladı. Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra belirlenen bankalara veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini yatırarak süreçlerini tamamlayacak. Kılavuzda yer alan bilgiye göre yerleştirme ücreti bu sene 80 TL olarak belirlendi.

KPSS-2024/6 MEB Personel Alımı Tercihleri Ne Zaman?

KPSS-2024/6 MEB Personel Alımı Tercihleri Ne Zaman?

Millî Eğitim Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar tercihlerini, 3-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri, 3 Temmuz 2024 tarihinde saat 11.00’de başlayacak ve 9 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. Tercih işlemleri, ÖSYM AİS üzerinden tamamlanacak.

Kılavuz İçin Tıklayınız: KPSS-2024/6 MEB Personel Alımı Kılavuzu

KPSS-2024/6 Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı Tercihleri Başladı

Yerleştirme Süreci

Yerleştirme Süreci

Kılavuzda yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacak. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacak. Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilecekler. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecek.

KPSS-2024/6 Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı Tercihleri Başladı

Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli personel pozisyonuna yerleşememiş olacak.

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*