LGS Tercihleri ve Sonuçları

Lise tercihleri 28 Haziran’da sonuçların açıklanmasıyla birlikte başladı. Tercih sürecinin başlamasının ardından birçok detay merak edilip araştırılıyor. Merak edilen detaylar arasında “LGS tercihleri ne zaman bitecek, son tarih ne zaman?” sorusunun cevabı ilk sırlarda yer alıyor. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2024 lise LGS tercih kılavuzu yayınlandı.

LGS Tercihleri ve Sonuçları

LGS Sonuçları Açıklandı! LGS sonuçları 28 Haziran 2024 tarihinde MEB internet sitesinde ilan edildi. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları için tercihler geçtiğimiz sene 3-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleşmişti.

LGS Tercihleri ve Sonuçları

LGS Tercih Süreci

LGS Tercih Süreci

LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? Millî Eğitim Bakanlığınca, “2024 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu” yayımlandı. Buna göre Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercih süreci, 28 Haziran – 17 Temmuz tarihleri arasında yapılacak, yerleştirme sonuçları ise 22 Temmuz’da açıklanacak.

LGS Tercihleri ve Sonuçları

LGS Tercih Kılavuzu Millî Eğitim Bakanlığınca yayımlanan kılavuza buradan ulaşabilirsiniz. Tercih sürecinde ailelere kapsamlı bilgi verilmesi amacıyla “Tercih Süreci Ebeveyn Kılavuzu” hazırlandı.

LGS Tercihleri ve Sonuçları

LGS Tercih İşlemleri

LGS Tercih İşlemleri

  • LGS Tercihleri Nasıl Yapılır? Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından e-Okul internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir.
  • Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
  • Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır.
  • Yerel Yerleştirme ile Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.

LGS Tercihleri ve Sonuçları

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*