Memur Maaş Zammı ve Farkı Ödeme Tarihi

Memur maaş zammı için yeni oranlar açıklandı. Temmuz ayı zamları netleşti ve memur aylıklarındaki maaş farkı ödeme tarihi merak konusu oldu. Enflasyon rakamlarına göre 2024 yılı ikinci yarısında memur ve memur emeklisinin alacağı zamlı maaşlar belirlendi. Öğretmen, doktor, avukat, mühendis, polis, hemşire gibi meslek gruplarındaki memurlara ve memur emeklilerine yüzde 19.31 oranında zam yapıldı. En düşük emekli aylığı da 39.182 TL’ye yükseldi.

Memur Maaş Zammı ve Farkı Ödeme Tarihi

2024 yılının ilk 6 ayı için memurlara yüzde 15 toplu sözleşme zammı verilmişti. İkinci yarı için bu oran yüzde 10 olarak belirlendi. Temmuz ayı zamlarıyla birlikte gözler maaş farkı ödeme tarihine çevrildi. Memur maaş farkı ne zaman yatacak? Zamlı memur ve memur emekli aylığı ne zaman ödenecek?

Memur Maaş Zammı ve Farkı Ödeme Tarihi

Memur ve Memur Emeklisi Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak?

Memur ve Memur Emeklisi Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak?

  • Milyonlarca memur ve memur emeklisi, yüzde 19.31 zam sonrası enflasyon farklarının ödenmesini bekliyor.
  • Maaşlar her ayın 15’inden itibaren işlemeye başladığı için Temmuz ayının 14 gününe ilişkin maaş farkı ödemesi yapılması gerekiyor.

Memur Maaşı 14 Günlük Maaş Farkı Nereye Yatacak, Nasıl Öğrenilir?

Memur Maaşı 14 Günlük Maaş Farkı Nereye Yatacak, Nasıl Öğrenilir?

  • Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında oluşan farklar nedeniyle ödeme günü belirlenir ve memur-memur emeklileri farkları banka, PTT şubelerinden veya ATM’lerinden çekebilir.
  • Enflasyon farkı ödemesi genellikle maaş ödeme tarihi olan 15 Temmuz’da yapılır. Eğer bu tarihte olmazsa ilerleyen günlerde ödemeler gerçekleştirilir.
GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*