Öğretmenlik Meslek Kanunu Geliyor

Öğretmenlere yönelik işlenen suçlarda cezaların yarı oranda arttırılması ve adaylara ek maaş desteği sağlanması amacıyla hazırlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu gündemde. Meclis’te kabul edilen kanun teklifi, Resmi Gazete’de yayımlanacak ve yürürlüğe girecek.

Öğretmenlik Meslek Kanunu Detayları

Öğretmenlik Meslek Kanunu Detayları

 • Ne Zaman Çıkacak?

  Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun görüşmeleri 11 Temmuz’da Genel Kurul’da yapılacak. Teklifin detaylarına göre, öğretmen adaylarına ek maaş desteği ve cezaların artırılması gibi önemli düzenlemeler yer alıyor.

  Öğretmenlik Meslek Kanunu Geliyor

 • Öğretmenlik Meslek Kanunu İçeriği

  Kanun kapsamında, Milli Eğitim Akademisi kurulacak ve öğretmenlik mesleği yeterliklerine göre hazırlık eğitimi verilecek. Öğretmen adaylarına, belirlenen gösterge rakamıyla maaş desteği sağlanacak ve sözleşmeli öğretmenlerin kariyer yolunda atamaları kolaylaştırılacak.

  Öğretmenlik Meslek Kanunu Geliyor

 • Kanunun Maddeleri

  Uyuşturucu ve cinsel suçlardan mahkum olanların öğretmenlikten çıkarılması, öğretmenlere karşı işlenen suçlarda cezaların artırılması ve başöğretmenlik ünvanı için yeni başvuru koşulları gibi detaylar kanunun maddeleri arasında yer alıyor.

  Öğretmenlik Meslek Kanunu Geliyor

GENEL

KPSS Puan Hesaplama ve Değerlendirme

KPSS puan hesaplama ve değerlendirme konusunda detaylı bilgiler. KPSS puanınızı hesaplamak için gerekli adımlar ve püf noktaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. KPSS sınav sonuçlarını nasıl değerlendireceğinizi öğrenin. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*