Temmuz Ayı Merkez Bankası Faiz Kararı ve PPK Toplantısı

Temmuz Ayı Merkez Bankası Faiz Kararı

Temmuz Ayı Merkez Bankası Faiz Kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), temmuz ayı faiz kararı için hazırlıklarını sürdürüyor. En son mart ayında 500 baz puanlık faiz artışı gerçekleştiren Merkez Bankası, nisan, mayıs ve haziran aylarında ise politika faizini sabit tutmuştu. Enflasyonla mücadele kapsamında alınan kararlara yönelik değerlendirmeler temmuz ayında da devam edecek.

Temmuz Merkez Bankası Faiz Toplantısı

Temmuz Merkez Bankası Faiz Toplantısı

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan başkanlığında toplanacak olan Para Politikası Kurulu (PPK), temmuz ayı faiz kararını 23 Temmuz 2024 tarihinde açıklayacak. Faiz kararı, toplantının ardından saat 14.00’te kamuoyuna duyurulacak.

Haziran Ayı Faiz Kararı

Haziran Ayı Faiz Kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), haziran ayında politika faizini yüzde 50’de sabit bıraktı. TCMB Başkanı Yaşar Fatih Karahan yönetiminde gerçekleşen toplantıda alınan kararla bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı değiştirilmedi.

2024 Merkez Bankası PPK Toplantı Takvimi

2024 Merkez Bankası PPK Toplantı Takvimi

  • 23 Temmuz 2024
  • 20 Ağustos 2024
  • 19 Eylül 2024
  • 17 Ekim 2024
  • 21 Kasım 2024
  • 26 Aralık 2024
GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*