Türksat 6A Uydusu Fırlatma Töreni

Türksat 6A uydusu fırlatma töreni büyük heyecanla takip ediliyor. Türkiye’nin ilk yerli ve milli uydusu olacak Türksat 6A, SpaceX firmasının ABD Florida’daki Cape Canaveral’daki fırlatma merkezinden, Falcon 9 roketi ile uzaya gönderilecek.

Türksat 6A Saat Kaçta Fırlatılacak?

Türksat 6A Saat Kaçta Fırlatılacak?

Türksat 6A’nın Falcon 9 roketi ile Türkiye saati ile 8 Temmuz’u 9 Temmuz’a bağlayan gece (bu gece) 00.20’de uzaya gönderilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A’nın fırlatılma hazırlıkları kapsamında kapsülün içine yerleştirildiğini açıkladı.

Uraloğlu: “İlk yerli ve milli haberleşme uydumuz Türksat 6A kapsülün içine yerleştirildi. SpaceX’in Falcon 9 Roketi ile uzay yolculuğu başlıyor.”

Türksat 6A Uydusu Fırlatma Töreni

Türksat 6A Fırlatma Töreni Canlı Nasıl İzlenir?

Türksat 6A Fırlatma Töreni Canlı Nasıl İzlenir?

Türksat Gölbaşı Yerleşkesi’nden yapılacak fırlatma töreni canlı yayınla izlenebilecek. Bu sayede, herkes bu büyük olaya tanıklık edebilecek. SpaceX kanallarından da canlı olarak takip edilebilecek fırlatma, büyük bir heyecanla bekleniyor.

Fırlatmayı SpaceX YouTube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Türksat 6A Uydusu Fırlatma Töreni

GENEL

Ali Bahar: Antalya’nın Ekonomik Dinamosu

Ali Bahar, Antalya’nın ekonomik dinamosu olarak dikkat çekiyor. Şehrin kalkınmasına katkı sağlayan projeleri ve liderlik vizyonuyla, Antalya’nın geleceğini şekillendiriyor. Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişim için kritik bir rol oynamaktadır. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*