Başkan Altepe, Uludağ’dan Ümidini Kesti

Başkan Altepe, Uludağ’dan Ümidini Kesti :Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Uludağ’ı Davos yapın” talimatına rağmen Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yetkiyi vermek istememesi, yıllardır beklenen hizmetlerin ve yatırımların bir türlü Uludağ’a yapılamamasına yol açıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ konusunda artık ümidini keserken, “Bu kafa ile Uludağ’a hizmet götüremeyiz. oteller Bölgesi başta olmak üzere acilen bölgenin Milli Park’tan çıkması gerekiyor. Çıkmazsa boşu boşuna konuşmaya gerek yok” dedi.

BTSO Altıparmak Hizmet Binasında yapılan 2015-2016 yılı fuarları hakkındaki basın toplantısında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’ın biran önce Milli Park statüsünden çıkması gerektiğini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet anlamında Uludağ’a hiçbir işlem gerçekleştiremediklerini belirten Altepe, “O kadar yapılacak çok iş var ki; herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Uludağ; Milli Park olduğu müddetçe orada biz bir şey yapamayız. Ne zaman Oteller Bölgesi Milli Park’tan çıkarılır, o zaman biz oraya hizmet götürebiliriz. Şu şartlarda orada bir şey yapmak söz konusu değil. Çünkü kayak pistini temizlemek için makine gönderiyoruz. ‘Burası Milli Park’ diyerek karşı çıkıyorlar. Bu kafa ile olmaz. Bunun değişmesi gerekiyor. Oteller Bölgesi başta olmak üzere acilen Milli Park’tan çıkması gerekiyor. Çıkmazsa boşu boşuna konuşmaya gerek yok. Orman Bakanlığı gerekli açıklamayı yapar” dedi.

“KONGRE MERKEZİ İÇİN ZAMANA İHTİYAÇ VAR”
Avrupa’nın 100 yıl önce başladığı bir çalışmayı Türkiye’de yeni yeni uygulandığını ifade eden Altepe, “Kongre çalışmalarımızı onlardan almaya çalışıyoruz. Bunlar için alt yapıların tamamlanması gerekiyor. Marka demekle hemen marka olunmuyor. Bu konuda alt yapı oluşturmanız gerekiyor. Yapılacak çok iş var. Bizim bu konuda Merinos AKKM’de için dünyadaki kongre kültür merkezlerini bizzat gezip inceledik. İşletmesinden işlevine kadar en ince ayrıntısına kadar araştırdık. Bizim onlardan bir ufak eksiğimiz bile yok. Ama bunların oluşması da belli bir zaman alıyor. Biz şuanda kongre salonlarında kullanımları bedava olarak veriyoruz. Yeter ki kongreler burada olsun diye. Ama kongrelerden önce firmalar otelleri soruyor. Bizimle anlaştıktan sonra oteller olmadığı için tamamına yakını Antalya’ya gidiyor. Bunların hepsi bir bütündür. 5 yıldızlı otel yaparak da otelcilik olmuyor. Bunun yanında butik oteller ve pansiyonlar da olması gerekiyor” diye konuştu.