Bolu Gölcük teleferik projesinde ihale aşamasına gelindi

Bolu Gölcük teleferik projesinde ihale aşamasına gelindi :Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yerel seçimler öncesi en önemli vaatlerinden biri olan Gölcük’e Teleferik yapımı işinde ihale aşamasına gelindi.


Bolu Gölcük Kış Tesisi’ne ve Gölcük’ün Zirvesine Teleferik ve Dağ Kızağı Tesisi Avan Projeleri, Teknik Şartnameleri ve Yaklaşık Maliyetinin Hazırlanması İşinde ihale aşamasına çok kısa bir süre kaldı. Konuyla ilgili olarak Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yerel seçimler öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en önemli turistlik mekanlarından biri olan Gölcük’e teleferikle çıkılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Teleferik hattı kurarak, Gölcüğe araç girişini önlemek istiyoruz. Dünyanın en güzel şehrinin Bolu, Bolu’nun da en güzel bölgesinin Gölcük. Allah’ın bahşettiği muhteşem coğrafyaya sahip Bolu için tabiatın kalbi diyoruz.

Tabiatın kalbi içerisinde bir Gölcük gölümüz var ki o ise kalbin merkezi. Gölcük gölü Bolu Belediyesi tarafından işletilmektedir. Gölcüğü dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçi geliyor ama biz kirletilmemesi için çaba harcıyoruz. Gölcük için düşündüğümüz önemli projelerimiz var. Önümüzdeki günlerde teleferiğin Gölcüğe kadar çıktığını hep birlikte göreceğiz. Ayrıca, Gölcük’e teleferikle çıkılmasını sağlayarak, buraya araç gelmesini de engellemek istiyoruz. Bu bütünlük sağlanırsa, birinci kademe olarak teleferik Gölcük’e, ondan sonra Aladağlar’a, en son Kartalkaya’ya doğru gidecek. Bu projeler şuan için abartılı gibi düşünülebilir. Önümüzdeki dönemde maliyetler düşecek. Ülkenin zenginliği artacaktır. Bu projelerin çok rahat yapıldığını herkes görecektir. Biz şu anda birinci aşama üzerinde duruyoruz yani Gölcük’te. Biz hayalimizdekileri söylemiyoruz. Bizim gerçeklerimiz bazı kişiler için hayal olabiliyor. Önümüzdeki dönemde Gölcüğe teleferik hattı kurulacak. Bu projenin hayata geçtiğini Bolu halkı çok kısa bir süre sonra görecektir” .