Cıbıltepede kayak keyfi

Cıbıltepede kayak keyfi :Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan ve kar kalınlığı 150 santimetreye ulaşan Cıbıltepe’de hafta sonu kayak keyfi yaşanıyor.


Sarıkamış ilçesinde aralıklarla yağan karın ardından 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi 2. etap pistinde kar kalınlığı 150 santimetreye ulaştı. Sarıçam ormanları arasında uzun kayak pistleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözde kayak merkezleri arasında yer alan Cıbıltepe’de kayak tutkunları, kayak ve snowboard yaptı.

Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak merkezinde bulunan pistlerin tamamının kayak yapmak için ideal duruma getirildiğini söyledi.

Gürbüz, şubat ayı sonu olmasına rağmen pistlerde çok iyi kar bulunduğunu belirterek, “Şu anda Türkiye ve dünyanın birçok yerinde, böyle doğal güzellikler içerisinde, muazzam kristal kar kalitesinde kayak yapma imkanı pek bulunmaz. Biz bütün kayakseverlerin bu keyfi yaşamalarını istiyoruz. Merkezimizde nisan ayı ortalarına kadar kayak imkanı sunmayı düşünüyoruz” dedi.

Kayak merkezi, toplam uzunluğu 30 kilometreyi bulan 9 slalom ve bir snowboard pistiyle saatte bin 200 kişiye 4 telesiyejle hizmet verebiliyor.