Çocuklar 23 Nisanı kayak yaparak kutladı

Çocuklar 23 Nisanı kayak yaparak kutladı :Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilkokul öğrencileri, kayak yaptı.


Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilkokul öğrencileri, kayak ve kızak kayarak bayramlarını kutladı.

Sarıkamış Fevzi Çakmak İlkokulunda bir grup öğrenci Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne gelerek, buradaki 1. etap pistte Türk Bayrakları ve Atatürk posterini açarak kayak yaptı, kızak kaydı.

Okul Müdürü Atakan Karabağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında okul olarak birçok etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Bu yıl bayramı kayak merkezinde farklı bir şekilde kutlamak istediklerini belirten Karabağ, “Biz Sarıkamış’ta sarıçamlar arasında doğayla baş başayız. Çocuklarımız kayak merkezinde eğleniyorlar. Burada kayak ve kızak kaydılar, biz de elimizden geldiğince çocuklarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerden Tunahan Kurt da “Büyük Önder Atatürk, 23 Nisan’ı bize ve dünya çocuklarına hediye etti. Biz de Sarıkamış’ta olduğumuz için bayramımızı kayak ve kızak kayarak kutladık” dedi.

Dördüncü sınıf öğrencisi Aleyna Ögel, bu bayramı armağan eden Atatürk’e teşekkür etti.

Karın keyfini doyasıya yaşayan öğrenciler, kar üzerine “23 Nisan 2015” yazarak hatıra fotoğrafı çektirdi.